Savaş uçağı bombaladı, onlar kaçtı

Bugün Gaziantep'in Karkamış İlçesi'nin sınır komşusu olan ve muhaliflerin elinde bulunan Carablus İlçesi'nin yerleşim merkezine savaş uçağı bomba yağdırdı. Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş uçağı tarafından gerçekleştirilen saldırıda bir okul ve fır

Gündem 08.12.2012, 19:21
Savaş uçağı bombaladı, onlar kaçtı

Bugün Gaziantep'in Karkamış İlçesi'nin sınır komşusu olan ve muhaliflerin elinde bulunan Carablus İlçesi'nin yerleşim merkezine savaş uçağı bomba yağdırdı. Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş uçağı tarafından gerçekleştirilen saldırıda bir okul ve fırının isabet aldığı ileri sürüldü. Saldırıda çok sayıda yaralının olduğu iddia edildi.

Saldırıda yaralanan 1 Suriyeli ise Karkamış Sınır Kapısı'na getirildi. Buradan ambulansa alınan ve hayati tehlikesi bulunan Suriyeli, götürüldüğü Nizip Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Birçok Suriyeli ise saldırının ardından Karkamış İlçesi'ne kaçtı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 200 Suriyeli, işlemlerin ardından çadır kente gönderildi. Yüzlerce kişinin de Suriye sınırında beklediği bildirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@