Sarıalioğlu: "sevindirici olan can kaybı olmaması"

Trabzon'un Of İlçesini Çaykara ilçesine bağlayan karayolunun heyelan nedenyile trafiğe kapanması sonrasında olay yerine giden Of Belediye Başkanı Salih Sarıalioğlu açıklamalarda bulundu.   Sarıalioğlu yaptığı açıklamada "Öncelikle geçmiş olsun diliyorum.

Gündem 08.02.2016, 18:30
Sarıalioğlu:

Trabzon'un Of İlçesini Çaykara ilçesine bağlayan karayolunun heyelan nedenyile trafiğe kapanması sonrasında olay yerine giden Of Belediye Başkanı Salih Sarıalioğlu açıklamalarda bulundu.
 
Sarıalioğlu yaptığı açıklamada "Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Fındıkoba Mahallemiz İskele Camii mevkiinde meydana gelen heyelan yolun üst kısmından kayan büyük çaplı toprak kütlesi bölünmüş çift şeritli yolu çift yönlü olarak ulaşıma kapattı. Heyelan olduğu bilgisinin bizlere bildirilmesinin ardından ekiplerimiz kısa sürede olay yerine gelerek incelemelerde bulunmuş, can ve mal kaybına neden olmamak için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamışlardır. Allah'ın izniyle, devletimizin milletimizin gücüyle hasar giderilir, bizim için sevindirici olan heyelan anında orada olan vatandaşımızın heyelanın altında kimsenin kalmadığını beyan etmesidir. Bölgede gerçekleştirilmesi gereken çalışmalar ivedilikle icra edilecektir. Trabzon Büyükşehir Belediyemiz Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Karayolları ekipleri ve Trabzon AFAD ekipleri tüm hızıyla çalışmalarını sürdürmekte." ifadelerini kullandı.
 
Of Kaymakamlığından heyelan açıklaması; 

İlçemizdeki Heyelan, Of-Çaykara Yolunu Ulaşıma Kapattı.

İlçemiz Fındıkoba mahallesinde öğlen saatlerinde meydana gelen heyelanda, Of Çaykara yolu, çift yönlü olarak ulaşıma kapandı.

Fındıkoba Mahallesi İskele Camii mevkiinde meydana gelen heyelan yolun üst kısmından kayan büyük çaplı toprak kütlesi bölünmüş çift şeritli yolu her iki yönde de ulaşıma kapattı.

Trabzon AFAD ekipleri, Karayolları ekipleri ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri olay yerine gelerek çalışmalara başladılar.

Of’tan Çaykara’ya ulaşım Saraçlı ve Uğurlu Mahalle yol güzergahından sağlanıyor.

 
12666545_1101634749931004_1112841800_n.jpg
 
12666493_1101634813264331_641468213_n.jpg
 
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@