banner491

Sandalye görevi yapan giysi

Rizeli mucit, kıyafetin altına giyilen ve kullanıcının isteği doğrultusunda oturma alanı oluşturan buluşuyla şaşırttı.Rizeli mucit Aytaç Engin, kıyafetin altına giyilen ve kullanıcının isteği doğrultusunda kendiliğinden oturma alanı oluşturan buluşuyla Am

Sandalye görevi yapan giysi

Rizeli mucit, kıyafetin altına giyilen ve kullanıcının isteği doğrultusunda oturma alanı oluşturan buluşuyla şaşırttı.

Rizeli mucit Aytaç Engin, kıyafetin altına giyilen ve kullanıcının isteği doğrultusunda kendiliğinden oturma alanı oluşturan buluşuyla Amerikalıları şaşkına çevirdi. Ürün, bir internet sitesinden oylamaya sunuldu. Ürünün birinci gelmesi halinde ise tüm dünyada kullanılacak.
 
SALDALYE GÖREVİ YAPAN GİYSİ
 
Mucitin geliştirdiği ürün, kıyafetin altına giyiliyor ve ters yönde bir baskı yapıldığında direnç göstererek sertleşiyor. Böylece geriye doğru eğildiğinizde yada oturmaya çalıştığınızda sandalye görevi görerek sert bir alan oluşturuyor.
 
DIŞARIDAN BAKINCA GÖRÜLMÜYOR
 
Bu sayede yaşlı ve engelliler yorulduklarında sandalye yada oturma yeri aramak zorunda kalmalarının önüne geçiyor. Dışarıdan bakıldığında görülmeyen ürün, ahşap ve kumaştan oluşuyor. Ürünün üretimi ve malzemesinin ucuz olmasından dolayı yoğun ilgi görmesi bekleniyor.
 
30 gün sürecek olan oylama sonucunda ürün birinci olursa üretimine başlanarak tüm dünyada kullanılacak.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441