Şahin'den flaş PKK açıklaması...

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bakan Şahin mesajında, "Ülkemizin birliğine ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik faaliyet gösteren her türlü terör örgütüne karşı mücadelemiz, hukuk devleti ilkelerinden ve i

Gündem 31.12.2012, 12:07
Şahin'den flaş PKK açıklaması...

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bakan Şahin mesajında, "Ülkemizin birliğine ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik faaliyet gösteren her türlü terör örgütüne karşı mücadelemiz, hukuk devleti ilkelerinden ve insan haklarından taviz verilmeden ve kararlılıkla sürdürülmüş, bölücü terör örgütünün sözde final yılı ilan ettiği 2012 yılında, güvenlik birimlerimizin özverili ve fedakarca çalışmaları sonucu terör örgütlerine büyük darbeler vurulmuştur" ifadelerine yer verdi.

Üstlendiği görev ve sorumluluklar bakımından hayatın oldukça geniş bir alanında, doğrudan insanlara yönelik, çok önemli hizmetler üreten bir Bakanlık olarak, yoğun bir çalışma temposu içerisinde geçirilen bir yılı daha geride bırakıldığını ve birlikte, yeni umutlarla yeni bir yıla girmenin heyecanını yaşadıklarını belirten İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bakanlığı devletin yönetiminde üstlendiği misyon ve mensuplarının birbirlerine bağlılığı ile köklü bir yönetim geleneğine sahip olduğunu söyledi.
 
FİNAL DARBESİ
 
2012 yılında da vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını temin etmek için gerekli her türlü çaba ve gayreti gösterdiklerini belirten Bakan Şahin, "Geride bıraktığımız yıl, büyük bir azim ve kararlılıkla yürüttüğümüz terörle mücadele başta olmak üzere,Bakanlığımızın bütün hizmet alanlarında önemli çalışmaların yapıldığı, birçok projenin uygulamaya konulduğu, ekonomik büyüme ve kalkınmamızın da devam ettiği bir yıl olmuştur.
 
Hükümet olarak en büyük arzumuz, ülkemizin, her alanda sorunlarına çare bulmayı başarmış, yarınlarına umutla bakan, huzurlu ve güvenli insanların yaşadığı bir ülke olmasıdır. Ancak, ülkemizin gelişmesi ve büyümesinden rahatsız olan iç ve dış mihraklar, huzur ve güven ortamımızı bozmaya yönelik menfur gayretlerine devam etmektedir.
 
Buna karşılık, ülkemizin birliğine ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik faaliyet gösteren her türlü terör örgütüne karşı mücadelemiz, hukuk devleti ilkelerinden ve insan haklarından taviz verilmeden ve kararlılıkla sürdürülmüş, bölücü terör örgütünün sözde final yılı ilan ettiği 2012 yılında, güvenlik birimlerimizin özverili ve fedakârca çalışmaları sonucu terör örgütlerine büyük darbeler vurulmuştur" dedi.
 
HAK VE ADALETTEN AYRILMADAN
 
Bakan Şahin, "Bizler, bu mücadeledeki en büyük gücümüzü, milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusundan almaktayız. Aramızdaki kardeşlik bağlarının, sevgi ve hoşgörünün daim kılınması ile karşılaştığımız ve karşılaşacağımız bütün sorunları aşacak, nereden gelirse gelsin, maruz kalacağımız her türlü tehlikeyi hep birlikte bertaraf edeceğiz.
 
Bu mücadelede ve hizmet yarışında, başta Mülki İdare Amirlerimiz, güvenlik görevlilerimiz ve birlikte çalıştığımız Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olmak üzere, Bakanlığımızın bütün personelinin, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da yasalarla kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yerine getireceklerine ve çalışmalarında hak ve adaletten asla ayrılmayacaklarına yürekten inanıyorum" dedi.
 
BARIŞ VE HUZUR DİLEĞİ
 
Bugüne kadar yapmış oldukları fedakârca çalışmalardan dolayı da bütün mesai arkadaşlarına şükranlarını sunan Bakan Şahin, "Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu vesileyle, vatan topraklarımızın ve ülke güvenliğimizin korunması uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, şehit yakınlarımız ve gazilerimiz başta olmak üzere, bütün vatandaşlarımızın ve Bakanlığımızın merkez ve taşra birimlerinde görev yapan mensuplarımızın, eş ve çocuklarının yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor; 2013 yılının, milletimize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisiyle, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum" dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@