Rusya Füzeleri Türkiye'ye çevirdi

 Rusya, “NATO’nun füze kalkanına karşı, Türkiye’ye bakan Rostov şehrindeki askeri bölgeye son model S-400 hava savunma füze bataryaları yerleştirmeye başladı.Rusya Güney Askeri Bölge Komutanı Albay Igor Gorbul, S-400 füzelerinin bu bölgeye yerleştirilmesi

Gündem 17.10.2012, 15:25
Rusya Füzeleri Türkiye'ye çevirdi

 

Rusya, “NATO’nun füze kalkanına karşı, Türkiye’ye bakan Rostov şehrindeki askeri bölgeye son model S-400 hava savunma füze bataryaları yerleştirmeye başladı.

Rusya Güney Askeri Bölge Komutanı Albay Igor Gorbul, S-400 füzelerinin bu bölgeye yerleştirilmesine yönelik çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

500 kilometre menzile sahip yeni füzeler her türlü uçağın yanı sıra stratosfer ötesine çıkan taktik füze ve balistik füzeleri de imha etme kabiliyetine sahip.

S-400'ÜN ÖZELLİKLERİ

Ağırlık: 1800-1900 (kg)

Uzunluk:  7,5 m

Genişlik: 519 mm

Etkili menzil: 400 km

kanat genişliği: 460 mm

İtici güç: Dikey soğuk fırlatma

 

Yorumlar (1)
zaferhan turhan 8 yıl önce
Yunanistan,İspanya,İtalya,Portekiz; sırada hangi ülke var bilinmemektedir.Öyle ise uyanmış halkları yeniden uykuya daldıracak İslamafobi jkonsepti de tutmamışsa,tutmama sebebi ise,İslami halkların böylesi bir direnç sergileyecek gücünün olmayışıydı. Öyle ise yeni bir tehdit bulunmak zorunda. Nedir bu tehdit? Ufukta görünen Şangay 5'lisine karşı NATO-CENTO çatışma doktrini geliştirmek olacak. Sinyaller bu minvalde gelişiyor.Bu ahmak teorinin beygirleri yine İslam ülkeleri ve az gelişmiş Alt Amerika ve Afrika ülkeleri olacağı ortada bir durum.İran eski Tito Yugoslavya'sının modelini taşıyacak,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@