7m


7m

hyundai

'Rus gelin bize çok uygun'

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun 2 günlük Rusya ziyareti sırasında iki ülke arasındaki işbirliğini geliştirmeye dönük önemli kararlar alındı.Davutoğlu, halen 31 milyar 500 milyon dolar olan dış ticaret hacminin 5 yıl içerisinde 100 milyar dolar düzeyi

Gündem 27.01.2012, 13:34
'Rus gelin bize çok uygun'

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun 2 günlük Rusya ziyareti sırasında iki ülke arasındaki işbirliğini geliştirmeye dönük önemli kararlar alındı.

Davutoğlu, halen 31 milyar 500 milyon dolar olan dış ticaret hacminin 5 yıl içerisinde 100 milyar dolar düzeyine çıkarılacağını belirterek, Rusya'da 3 yeni ticaret ofisi açmayı düşündüklerini söyledi.

3.5 MİLYON TURİST

Moskova dönüşü uçakta sorularımızı yanıtlayan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Rusya ile vizeler kalktığı için turist sayısının hızla artacağına dikkat çekti.

Geçen yıl sonu itibariyle Türkiye'ye 3,5 milyon Rus turist geldi. Rusya bu sayı ile Almanya'dan sonra Türkiye'ye en çok turist gönderen 2. ülke oldu. Ancak birkaç yıl içerisinde Rus turist sayısının 10 milyona çıkması bekleniyor.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Rus meslektaşı Lavrov ile sohbet ederken, "Ne güzel. Ruslar barışçıl yollarla sıcak denizlere kadar ulaştı. Artık savaşmaya gerek yok" dediği öğrenildi. Bu arada 30 günlük vizesiz seyahat süresini 60 güne çıkarmak için çalışmalar başlatıldı.

HANIMIN GÖZLEMLERİ

Sohbet sırasında, Türk-Rus evliliklerine de dikkat çeken Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu şu değerlendirmeyi yaptı: "İki ülke ilişkilerini daha da geliştirmek için Türk-Rus evliliklerinin sayısını artırmak önemli. Rus gelinler Türk aile yapısına çok uygun. Rus aile kültürü, Türk aile kültürüne çok yakın.

Rus gelinler eşlerine çok bağlı, saygılı. Danışmanlarımdan biri de Rus gelin aldı. Ayrıca benim hanımın çok sayıda Rus hastası var. Onun da gözlemleri Türk aile yapısına çok uygun oldukları yönünde."

ROMANTİK BİLANÇO

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Türk-Rus evliliklerini desteklerken veriler de bu birlikteliklerdeki artışı gözler önüne seriyor. Ruslar'ın ağırlıklı olarak yaşadığı Antalya'da, yabancı evliliklerin sayısı her geçen gün artıyor.

2011 yılının verilerine göre sadece geçen yıl Manavgat'ta bin 208 nikah kıyıldı. Bu nikahtan 243'ü yabancılarla gerçekleşti. Söz konusu evliliklerin yarısından fazlası ise Ruslar'la yapıldı. Rus bayanların çoğu gönlünü Türk erkeklerine kaptırdı.


Yorumlar (2)
Ahmert 10 yıl önce
Trabzon'da yanında Rus bayan ile gezen kimi gördüysem hepsi dünya çirkini adamlar!
EYPKY 10 yıl önce
benimde var arkadaşlarım eşleri rus yeminle diyorum bizim türk kızlarından daha insancıllar. bizimkiler ver ancak trip yapıp kavga cıkarsın. işte zamanında burada oluşmuş olan kötü bir izlenim var neyöiş kötü yoldalar bizim türk ler çokmu tvdeki haber ve programlara bakarmısınız. bence haklı herşey çinsellik değil. gerçekten insani yönleri bizden çok fazla.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@