'Psikolojik baskı öldürdü'

Edirne'de kirada oturdukları evde gürültü yapılması üzerine gelen polisten çekinen üniversite öğrencisi Hasan Özdemir, balkondan bir alt kattaki arkadaşlarının evinin balkonuna inmek isterken 4'ncü kattan düşerek ağır yaralandı. Edirne Tıp Fakültesi Hasta

'Psikolojik baskı öldürdü'

Edirne'de kirada oturdukları evde gürültü yapılması üzerine gelen polisten çekinen üniversite öğrencisi Hasan Özdemir, balkondan bir alt kattaki arkadaşlarının evinin balkonuna inmek isterken 4'ncü kattan düşerek ağır yaralandı. Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde 10 gündür tedavi gören Özdemir yaşam mücadelesi kaybetti.

Trakya Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Hasan Özdemir için bugün Kartal Cemevi'nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına anne Hatay ve baba Bektaş Özdemir ile ailenin yakınları ve dostları katıldı. Cenaze namazı kılınmadan önce Hasan Özdemir'in annesi ve akrabaları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Baba Bektaş Özdemir cenaze namazı sırasında güçlükle ayakta durdu.

Cenaze namazının kılınmasının ardından tabut cenaze aracına konulurken, anne Hatay Özdemir oğlunun ardından ağıtlar yaktı. Evlat acısına daha fazla dayanamayan anne baygınlık geçirirken yakınlarının kucağında otomobile bindirildi. Hasan Özdemir'in amcası Mustafa Özdemir, "Bu olayın sebebi son dönemde çıkan ve öğrenciler üzerinde psikolojik baskı oluşturan kararlardır. Bu sosyal yaşam alanlarına müdahaledir. Bu konunun incelenmesi için savcılık ve polisle konuştuk" diye konuştu. Hasan Özdemir'in cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye Ihlamurkuyu mezarlığında toprağa verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513