banner526

banner533

banner535

Prim borcu olan esnaf bu habere dikkat

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik açıklamalarda bulundu. İşte açıklamaların satır başları; "Ramazan Bayramını dikkate alarak 2 milyon 530 bin Bağ-Kur esnaf ve Bağ-Kur tarım emeklisinin emekli aylıkları 14 Temmuz'da, 6 milyon 699 bin SSK işçi v

Gündem 11.07.2015, 13:15
Prim borcu olan esnaf bu habere dikkat
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik açıklamalarda bulundu.
 
İşte açıklamaların satır başları;
 
"Ramazan Bayramını dikkate alarak 2 milyon 530 bin Bağ-Kur esnaf ve Bağ-Kur tarım emeklisinin emekli aylıkları 14 Temmuz'da, 6 milyon 699 bin SSK işçi ve SSK tarım emeklisi aylıkları ise tahsis numaralarının son rakamı tek olanlar için 15, çift olanlar için ise 16 Temmuz'da ödenecek"
 
 "Emekli sandığı mensubu emeklilerimizin TÜFE farkları 1-5 Ağustos tarihleri arasında ödenecek. Tüm emekli sandığı, işçi, Bağ-Kur emeklilerine temmuz ayında gerçekleşecek ödeme toplamı ise 13 milyar lira"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, bir yıldan daha fazla prim borcu bulunan esnaf sayısının 1 milyon 300 bin olduğunu belirterek, "Bunlar 2 ay prim borcu olunca sağlıktan yararlanamıyorlardı. Bu vatandaşlarımızın borçları 31 Temmuz'da resen dondurulacak. Kurumumuzla irtibatlı olurlarsa ödeme durumları varsa ödeyeceklerini beyan etmeleri gerekiyor" dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@