7m


7m

hyundai

Polise Silahlı Saldırı Yapılan Araçtan Eroin Çıktı

Diyarbakır'da, uygulama noktasından kaçarak polis ekiplerine silahlı saldırıda bulunan araç içerisinden 1 kilo 720 gram eroin çıktı. Hatay İl Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Hakkari ilinden Diyarbakır'a uyuşturucu sevkiyatı olacağı

Gündem 23.08.2015, 15:02
Polise Silahlı Saldırı Yapılan Araçtan Eroin Çıktı

Diyarbakır'da, uygulama noktasından kaçarak polis ekiplerine silahlı saldırıda bulunan araç içerisinden 1 kilo 720 gram eroin çıktı.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Hakkari ilinden Diyarbakır'a uyuşturucu sevkiyatı olacağı yönünde paylaşılan bilgi üzerine, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevleri çalışma başlattı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada polis noktasında durdurulmak istenilen araç içerisinden ateş açıldığı ve çıkan çatışmada araç içerisinde bulunan şahıslardan birinin ölü, 3 kişinin ise yaralı ele geçirildiği, olayda bir polis memurunun da hafif şekilde yaralandığı belirtildi. Açıklamada, "Hedef araçların ilimize yaklaştığı bilgisini alan Narkotik ekipleri Silvan yolu üzerine araçların yakalanmasına yönelik 23 Ağustos 2015 günü saat 03.40" da operasyon başlattı. Kurye araca öncülük yapan 63 plakalı araç ve araç içerisinde bulunan M.A., M.G. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Uygulama noktasında polis ekiplerini fark ederek kaçmaya çalışan 33 plakalı diğer kurye aracı takibe alan polis ekiplerine yönelik araç içerisinden silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırı sonrası çıkan kısa süreli çatışmada F.D. isimli şahıs ölü olarak ele geçirilirken, A.E., E.E., ve H.K. isimli şahıslar yaralı olarak yakalandı ve bir polis memuru hafif şekilde yaralandı. Yakalanan şahıslar ve araç içerisinde yapılan aramada; 1 kilo 720 gram eroin maddesi, 1 adet Glock marka silah, tabancaya ait 2 adet şarjör ve 8 adet fişek, 1 adet LLMA marka silah, bir adet şarjör ve 7 adet fişek, 80 bin lira para ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin yapılan suç kaydı sorgusunda, A.E. isimli şahsın "Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması, Silahla Tehdit, Kasten Adam Öldürme, Kişinin Yerine Getirdiği Kamu Görevi Nedeniyle Bir Kişiyi Öldürdüğü ve Ruhsatsız Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Bulundurma" suçları olmak üzere 5 ayrı suçtan arandığı, ölü olarak ele geçirilen F.D." nin ise "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak" suçundan kaydı olduğu tespit edildi. Olay ile ilgili tahkikat sürmektedir" denildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@