Polis ifadeleri değiştirmek mi istedi?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz'ün gece yarısı Emniyet baskınının sırrı ortaya çıktı. İstanbul Emniyeti'ndeki atamaların ardından Öz'ün gözaltındaki şüphelilere sorulacak soruların değiştirildiği ve bazı soruların çıkarıldığı ihbarı üzerin

Polis ifadeleri değiştirmek mi istedi?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz'ün gece yarısı Emniyet baskınının sırrı ortaya çıktı. İstanbul Emniyeti'ndeki atamaların ardından Öz'ün gözaltındaki şüphelilere sorulacak soruların değiştirildiği ve bazı soruların çıkarıldığı ihbarı üzerine Emniyet'e gittiği ve soruların mühürlü bir örneğini aldığı belirtildi.

Türkiye’yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun 3. gününde İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz’ün aldığı bir ihbarda özellikle Bakanların çocukları ile ilgili telefon görüşmeleri konusunda bazı bölümlerin kayıtlara geçmeyeceği, çıkarılacağı veya değiştirileceğinin belirtilmesi üzerine Emniyet Müdürlüğü’ne gittiği bildirildi.

"MÜHÜRLÜ ÖRNEĞİNİ ALDI"

Soruşturmayı yürüten şube müdürleri ve sorgulamayı yapan görevlilerle bizzat görüşen Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün ‘şüphelilere sorulacak soruların’ mühürlü bir örneğini alarak tutanak tuttuğu bildirildi.
 
Öz’ün, bu tutanağı tutmasının nedeninin ise, ‘Dinlemeye takılan bazı bakanlarla ilgili tapelerin tutanaklardan çıkarılmasının istenmesi’ olduğu iddia edildi.
 
Öz, soruların değiştirilmesi halinde sorumlular hakkında adli işlem yapacağını da söylediği iddia edildi.
 
KARA KUTU DUBAİ'YE UÇTU
 
Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında tutuklanan Reza Zarrab’ın ilgili savcılığa bir ihbar maili geldi. İhbar mailinde ismi geçen İranlı Kamelia Jamshıdı’nın operasyonda tutuklanan işadamı Zarrab’ın ticari işlerini takip ettiğini, faaliyetlerine ilişkin birçok bilgi ve belgeye sahip olduğu belirtildi.
 
Savcılar hemen maille ilgili soruşturma başlattı ve Kamelia Jamshıdı hakkında bilgi talep etti. Emniyet'e gönderilen yazıda söz konusu şahsın Türkiye’de olup olmadığının araştırılması ve adresinin tespit edilmesi istenildi.
 
Ancak Emniyet'in araştırması sonucu ihbarda adı geçen Kamelia Jamshıdı’nin dün gece Atatürk Havaalanı’ndan uçakla Dubai’ye hareket ettiği belirlendi.
 
Emniyet söz konusu tespitini savcılığa bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513