7m


7m

hyundai

PKK'nın kilit ismi öldürüldü

PKK'ya yakın internet sitesinde Cudi'de öldürülenlerin arasında örgütün sözde Botan komutanı Seyfettin Işık'ın da olduğu açıklandı.Güvenlik güçlerinin Şırnak'ın Cudi dağı bölgesinde Aralık 2011 günü yaptığı operasyonlarda öldürülen PKK'lıların arasında ör

Gündem 17.01.2012, 15:50
PKK'nın kilit ismi öldürüldü

PKK'ya yakın internet sitesinde Cudi'de öldürülenlerin arasında örgütün sözde Botan komutanı Seyfettin Işık'ın da olduğu açıklandı.

Güvenlik güçlerinin Şırnak'ın Cudi dağı bölgesinde Aralık 2011 günü yaptığı operasyonlarda öldürülen PKK'lıların arasında örgütün sözde Botan komutanı ve askeri konsey üyesi Rubar Mardin kod adlı Seyfettin Işık'ında bulunduğu bildirildi.

Edinilen bilgilere göre PKK'ya yakın internet sitelerinde Cudi'deki çatışma sonrası öldürülen örgüt üyeleriyle ilgili bilgilere yer verildi. Örgüt açıklamasında, Cudi'de 2011 Aralık ayında öldürülen bir örgüt üyesinin sözde Botan eyaleti komutanı ve örgütün askeri konsey üyesi Rubar Mardin kod adlı Seyfettin Işık olduğu açıklandı.

Rubar Mardin'in Hakurk'da siyasi ve askeri eğitim aldıktan sonra 2004 yılında Amed (Diyarbakır) eyalet Komutanı olarak görev yaptığı, 2010 yılında ise örgütün sözde Botan Eyaletine Eyalet komutanı ve örgütün askeri konsey üyeliğine seçildiği öğrenildi.

Rubar Mardin'in Diyarbakır ve Şırnak bölgesinde yapılan eylemlerin talimatları veren kişi olarak biliniyordu.

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@