PKK'nın eğitim programı

Dağa giderken yakalanan PKK'lı üniversitelinin üzerinden çıkan ilginç belgeler.Her gün 2 saat Öcalan'ın notlarının okunmasını isteyen PKK, sözde akademisinin ders programında 8 gün 'Apocu felsefe' eğitimi veriyor.Erzincan'da dağa giderken yakalanan Sadık

Gündem 03.02.2012, 08:26
PKK'nın eğitim programı

Dağa giderken yakalanan PKK'lı üniversitelinin üzerinden çıkan ilginç belgeler.

Her gün 2 saat Öcalan'ın notlarının okunmasını isteyen PKK, sözde akademisinin ders programında 8 gün 'Apocu felsefe' eğitimi veriyor.

Erzincan'da dağa giderken yakalanan Sadık Ö. adlı PKK'lı üniversitelinin üzerinden çıkan 17 klasör örgüt dokümanı, terör örgütünün gençleri nasıl zehirlediğini ortaya koydu.

PKK'NIN DERS PROGRAMI

25 yaşındaki gençte ele geçirilen 'flash bellek'ten çıkan örgütsel dokümanlar arasında, PKK'nın sözde akademisinin ders programı da yer aldı. Gençlere hangi dersin kaç gün okutulacağı bilgisinin yer aldığı programda, 'Önderlik gerçeği, Apocu felsefe ve PKK tarihi" dersinin 8 gün okutulması dikkat çekti. Edinilen bilgilere göre bölge eğitim programında yer alan ve Öcalan'ın ifadeleri üzerine kurulu "Önderlik Çözümlemeleri" adlı dersle ilgili notlarda, partileşme ve kadro sorunları üzerinde yoğunlaşılması istendi.

GÜNLÜK OKUMA PROGRAMI

Toplu okuma programları düzenlenmesi de istenen notlarda şu ifadeler dikkat çekti: "Önderliğin son savunmaları örgütleyebileceğimiz alanlarda bireysel olarak günde 2 saat okuma programı çıkarılarak okunmalıdır. Ayrıca her arkadaş bireysel eğitimini sürekli kılarak günde en az 2 saatini bireysel yoğunlaşmaya ayırmalıdır" Sadık Ö.'nün üzerinde çıkan notlarda terör örgütünün üniversite, lise ve mahallelerde uyguladığı eğitim programları da yer aldı. Üniversitelilere yapılan propagandaların "Önderlik çözümlemeleri", "Tutum alma" başlıkları adı altında yapıldığı görüldü.

Öte yandan Sadık Ö., tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@