banner556

Petrol yönünü arıyor

Batı Teksas türü ham petrol (WTI) kazançlar ve kayıplar arasında dalgalanma yaşarken, ABD'li yasa yapıcılar borç limitini artırmak üzere adımlar atarak hükümetin temerrüde düşme ihtimalini azalttı.Petrol vadelileri dün yüzde 0.5'lik artış sonrası bugün da

Gündem 09.10.2013, 10:21
Petrol yönünü arıyor

Batı Teksas türü ham petrol (WTI) kazançlar ve kayıplar arasında dalgalanma yaşarken, ABD'li yasa yapıcılar borç limitini artırmak üzere adımlar atarak hükümetin temerrüde düşme ihtimalini azalttı.

Petrol vadelileri dün yüzde 0.5'lik artış sonrası bugün dalgalanma yaşadı. Senato Demokratları haftasonundan önce Barack Obama'ya 16.7 trilyon dolarlık borç limitini artırma yetkisi veren bir test oylaması gerçekleştirecek. Bir sektör raporuna göre ABD'de ham petrol stokları geçtiğimiz hafta yükselirken, akaryakıt stokları düştü.
CMC Markets şef piyasa analisti Ric Spooner, "ABD'de borç tavanı konusunda pozisyon alma durumu devam ediyor. ABD'deki gelişmeler piyasalar için gittikçe daha dominant hale gelecek. Tarihe yaklaştıkça riskler de artıyor" yorumunu yaptı.
Kasım vadeli WTI petrolün varil fiyatı 11 sent kayıp yaşayarak New York saatiyle 13:36'da 103.38 dolar oldu. Kontrat dün 46 sent yükselerek 103.49 dolardan işlem gördü. Petrol vadelilerinin işlem hacmi 100 günlük ortalamanın yüzde 58 altında gerçekleşti.

Kasım vadeli Brent petrolün varil fiyatı ise 19 sent düşüşle 109.97 dolar oldu. Avrupa gösterge ham petrolü ile WTI arasındaki fark dün 6.67 dolar olurken, bugün 6.59 dolara daraldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@