Özel yetki bugün Meclis'e geliyor

Ergenekon, Balyoz ve şike gibi davaların yargılamasının yapıldığı özel yetkili mahkemelere neşter vuruluyor.Hükümetin daha önce muhalefet ve uzman hukukçuların görüşünü alarak hazırladığını açıkladığı yeni düzenleme ile mahkemelerin yapısı değişecek.Başba

Gündem 30.06.2012, 16:30
Özel yetki bugün Meclis'e geliyor

Ergenekon, Balyoz ve şike gibi davaların yargılamasının yapıldığı özel yetkili mahkemelere neşter vuruluyor.

Hükümetin daha önce muhalefet ve uzman hukukçuların görüşünü alarak hazırladığını açıkladığı yeni düzenleme ile mahkemelerin yapısı değişecek.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Özel Yetkili Mahkemelerle (ÖYM) ilgili düzenlemenin hazır olduğunu belirterek, önergenin bugün 3. Yargı Paketine ilişkin tasarıda verileceğini söyledi. 


TBMM kulisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bozdağ, ''Özel Yetkili Mahkemelerle ilgili değişiklik önergesinin bugün verilip verilmeyeceğine ilişkin soruya, ''Önerge hazır. Bugün verilecek'' dedi. Bozdağ, önergenin hangi maddede verileceğine ilişkin sorulara ise ''74. Madde'' diye cevap verdi.

Paketteki 74. Madde ile Terörle Mücadele Kanunu'nun 250,251 ve 252'nci maddelerinin değiştirilmesiyle özel yetkili mahkemelerin yerine ağır ceza mahkemeleri ihdas edilecek.

Ancak özel yetkili mahkemeler önce ellerindeki 22 bin dosyayı sonuçlandırmak zorunda olacak.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@