7m


7m

hyundai

Oy Kullanıp Kalp Krizi Geçirdier

23. Dönem MilLetvekili Genel Seçimlerinde oy verme işlemleri tamamlanırken, Tokat'ın Turhal ilçesinde oy kullandıktan sonra okul bahçesinde kalp krizi geçiren kişi öldü.

Gündem 22.07.2007, 18:04 15.10.2020, 12:40
Oy Kullanıp Kalp Krizi Geçirdier


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Yeşilırmak İlköğretim Okulunda oyunu kullanan 63 yaşındaki Mehmet Harman, oy kullandıktan sonra çıktığı okulun bahçesinde aniden fenalaştı.

Olay yerine çağrılan sağlık görevlilerinin müdahalesine rağmen Harman hayatını kaybetti. Harman'ın kalp krizi geçirdiği öğrenildi.

-TRABZON-

Trabzon'un Hayrat ilçesinde bir kişi, oy kullandıktan sonra evine dönerken kalp krizi geçirerek öldü.

Alınan bilgiye göre, ilçenin Doğanönü köyünde oyunu kullandıktan sonra yayladaki evine giden Yakup Kara (76), yolda fenalaşarak yere yığıldı.

Kara'nın kalp krizi geçirerek öldüğü belirlendi.

-ANTALYA-

Antalya'da seçmen listelerinde isimlerini bulamayan yaklaşık 200 kişi, seçim kuruluna başvurdu.

Sosyalist Demokrasi Partisi Antalya İl Başkanı Şemsettin Kalay ve Bağımsız milletvekili adayı Kubilay Döşeyen ile birlikte 1 numaralı seçim kuruluna başvuran yaklaşık 200 kişi, seçmen listelerinde isimleri bulamadıklarını iddia ettiler

-OSMANİYE-

Osmaniye ve Kadirli ilçesinde polis, çeşitli suçlardan aranan 19 kişiyi, oy kullandıkları sandık başlarında yakaladı.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve İnfaz Büro Amirliği ekipleri, oy verme işleminin başladığı sabah saat 08.00'de, aranan zanlıların yakalanabilmesi amacıyla polis görevlendirdi.

Farklı mahallelerdeki oy kullanma işlemi yapılan okullarda, haklarında çeşitli suçlardan kesinleşmiş hapis cezası bulunan 9 kişi, güvenlik güçlerince yakalanarak gözaltına alındı.

Yetkililer, yakalanan 9 kişiden 8'inin cezaevine gönderildiğini, 1 kişinin ise gözaltında tutulduğunu bildirdiler.

Bu arada, Kadirli ilçesinde de çeşitli suçlardan aranan 10 kişinin yakalandığı, bunlardan 6'sının cezaevine gönderildiği, 4'ünün ise Cumhuriyet Savcılığında sorgusunun sürdüğü bildirildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@