7m


7m

hyundai

Osmaniye şehidini uğurladı

Şırnak'ın Beytüşşebab ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan, memleketi Osmaniye'de toprağa verildi. Şehit Yüzbaşının ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan, askeri elbisesiyle geldiği cenaze töreninde tabut

Gündem 23.08.2015, 16:48
Osmaniye şehidini uğurladı

Şırnak'ın Beytüşşebab ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan, memleketi Osmaniye'de toprağa verildi. Şehit Yüzbaşının ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan, askeri elbisesiyle geldiği cenaze töreninde tabuta sarılarak "Alim" diye ağladı.

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan, memleketi olan Osmaniye'de toprağa verildi. Şehit Jandarma Yüzbaşı için Osmaniye merkezdeki Enverul Hamit Camisinde cenaze töreni düzenlendi. Törene şehit Yüzbaşı'nın silah arkadaşları ile vatandaşlar katıldı. Öğle namazı vakti şehit yüzbaşının tabutu cami avlusuna getirildi.

Alkan'ın kendisi gibi Türk Silahlı Kuvvetlerinde Yarbay olan ağabeyi Mehmet Alkan, tabutun başına gelerek "Alim" diye tabuta sarılarak ağladı. Mehmet Alkan, "Bu da vatan evladı. 32 yaşında. Daha vatanına sevdiklerine doyamadı. Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da şimdi savaş istiyor" diye konuştu. Omuzlara alınarak cenaze aracına konulan şehit yüzbaşının naaşı Osmaniye Asri mezarlığı şehitliğinde toprağa verildi.

Osmaniye şehidini uğurladı

Osmaniye şehidini uğurladı

Osmaniye şehidini uğurladı


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@