Ortak İslam ordusu mümkün mü?

 İRAN Savunma Bakanı Ahmed Vahidi, dünya genelindeki Müslümanların karşılaşabileceği sorunlarda harekete geçmesi için İslam ülkeleri tarafından bir askeri birlik kurulmasını teklif ettiklerini söyledi. Vahidi, kurulmasını önerdikleri askeri paktın, tüm İs

Gündem 26.01.2013, 19:32
Ortak İslam ordusu mümkün mü?

 

İRAN Savunma Bakanı Ahmed Vahidi, dünya genelindeki Müslümanların karşılaşabileceği sorunlarda harekete geçmesi için İslam ülkeleri tarafından bir askeri birlik kurulmasını teklif ettiklerini söyledi.
 
Vahidi, kurulmasını önerdikleri askeri paktın, tüm İslam ülkelerinin koordinasyonuyla görev alacağı sorunların başında Filistin meselesi geldiğini söyledi.
 
İran Savunma Bakanı Vahidi  şöyle konuştu: "İslam ülkeleri, dünyada üçüncü derece güç olarak telakki edilmemeli. İslam ülkeleri, dünyadaki güç dengelerinin birincisi olmalı. İslam ülkeleri, imkan, potansiyel ve sahip olduğu değerleri kullanarak öyle bir noktaya gelmeli ki saldırgan güçler, İslam topraklarına saldırıyı akıllarından bile geçirmemeli."
 
Daha önce Türkiye'nin tepkisini çeken açıklamalarıyla da bilinen İran Savunma Bakanı Vahidi, sahip oldukları askeri güç ve yeteneklerin tamamının, bir bütün olarak gördükleri tüm İslam dünyasına ait olduğunu sözlerine ekledi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
nuricebiroglu 7 yıl önce
olabılır elbet.tayyip erdoğan baş komutan talabanı yardımcısı,ortadoğudan sorumlu komutan ahmedınejat, afrıkadan sorumlu sudan cumhurbaşkanı vs.allah aşkına güldürmeyın adamı.2 tane anlaşabılen ıslam devletımı var.daha kurban bayramı nın gününe anlaşamayan ülkelerız.islamı ordu kurulacakmış hayatımda okuduğum ensaçma haberç

Gelişmelerden Haberdar Olun

@