banner536

banner526

banner533

"Operasyonun amacı başarılarımızı gölgelemek"

Çelik,"Ekonomi bakanlarımızla biraraya gelip asgari ücretin bir geçim ücreti değil, bunun bir koruma ücreti olduğunu ele alacağız. Bu bakışın kamuda nasıl ele alınacağı konuşulacağız" dedi. Bakan Çelik,"Sosyal güvenlikte prim gelirlerimizi 101 milyar lira

Gündem 02.01.2014, 12:50

Çelik,"Ekonomi bakanlarımızla biraraya gelip asgari ücretin bir geçim ücreti değil, bunun bir koruma ücreti olduğunu ele alacağız. Bu bakışın kamuda nasıl ele alınacağı konuşulacağız" dedi.
 
Bakan Çelik,"Sosyal güvenlikte prim gelirlerimizi 101 milyar lira öngörürken, 105 milyar lira olarak gerçekleşti. Yaklaşık 4 milyar lira fazla tahsilat oldu" ifadelerini kullandı.
 
Kıdem tazminatı konusunda tarafların cesur bir adım atamadığını belirten Çelik, "Bu nedenle başka bahara kaldı." diye konuştu.
 
Çelik, şöyle devam etti:
 
"Tekrar kamuyu büyütmek gibi bir amacımız yok. Kamuda çalışan işçi sayısı 350 bindi, şimdi 170 bin civarında. Kamuda toplam çalışan sayısı yaklaşık 3 milyon, bu yüksek bir rakam değil.
 
İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası, iş kazasında bildirim zorunluluğunu getirdi. Daha önce 100 işçiden 17 işçi hayatını kaybederken, şimdi 100 işçiden 7'si hayatını kaybediyor. İş kazalarındeki ölümler azaldı ama bunu yeterli bulmuyoruz. Oranın daha da azalmak için çalışıyoruz."

 
Bakan Çelik 17 Aralık'ta düzenlenen operasyona da dikkati çekerek "Operasyonun amacı başarılarımızı gölgelemek" dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Coder 7 yıl önce
Nasılsa inanan aptal bir millet var.Her şartta size tapan ahmak bir millet var.Konuşun, aynı masalları ısıtıp ısıtıp servis edin...

Ortada kanıtlanmış bir hırsızlık var mı?Var.

Aklı başında olan insan sormaz mı bu ne yüzsüzlüktür diye.Yapılan yolsuzluğun, rüşvetin, hırsızlığın hesabı neden sorulmuyor diye sormazlar mı adama?Neden örtbas etmeye çalışıyorsunuz diye sormazlar mı?Ama nerde o bilinç?

Bunlar çıkıp konuşuyor, bıyık altından da pis pis sırıtıp aynen şunu diyorlar : Aptallar nasılsa her söylediğimizi yiyor !
tuncay türk 7 yıl önce
hadi oradan yahu nefret ettirdiniz kendinizden 11 yıldır iktidardasınız tek başına rekor sayıyla hemde herşey elinizde nerede başarı ekonomiyi batırdınız ülkeyi satıp bitirdiniz böldünüz sizin en büyük başarınız profesyonel yalanlarınız en güzel yaptığınız şey en büyük icraatınız nasıl olsa inanan çok erdoğan peygamberim dese hemen iman ederler sorgusuz sualsiz seçmeniniz itaate hazır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@