Operasyon 1 yıl boyunca nasıl gizli tutuldu?

-Büyük operasyon 1 yıl boyunca İstanbul yargısının en tepesindeki Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'dan gizlendi. Çolakkadı, operasyonu yapıldığı gün öğrendi.- Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine geldiğinden bu yana kaçakçılık ve organize suçlarla

Operasyon 1 yıl boyunca nasıl gizli tutuldu?

-Büyük operasyon 1 yıl boyunca İstanbul yargısının en tepesindeki Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'dan gizlendi. Çolakkadı, operasyonu yapıldığı gün öğrendi.

- Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine geldiğinden bu yana kaçakçılık ve organize suçlarla ilgili bir soruşturmada etkin rol oynamayan Zekeriya Öz, yetkiyi bu soruşturmada eline aldı.

UYAP'A EN AZ BİR KİŞİNİN BİLGİSİ GİRİLMELİ

-Dosya ilk başta başka bir savcıya verildi, ancak soruşturmayı yürüten savcı tayip edildi, başına Savcı Celal Kara getirildi.

-UYAP'a soruşturmada adı geçen en az bir kişiyle ilgili bilgi girilmesi gerekiyor.

-Ancak bu soruşturmada girilmedi. Soruşturmanın bu denli gizli yürütülmesi telefon dinleme izinlerinin sahte isimlerle mi alındı sorusunu gündeme getirdi.

ANKARA'DAKİ GÖZALTILARI İSTANBUL POLİSİ YAPTI

-6 ayda bir dinleme kararları için uygun mahkeme beklendi.

-Operasyon Hüseyin Çapkın'dan da gizlendi. İki gün önce iki şube, otelde gizli toplantılar yaptı.

-Ankara'daki gözaltıları İstanbul polisi yaptı.

-Oysa önceki soruşturmalarda Ankara polisine yazı geçilerek adresler bildiriliyordu.

MÜDÜRLERE BİLGİ VERİLMEDİ

-Bilgi sızmasını engellemek için sadece üst düzey polis şeflerine yetki verildi. Memurları adreslere bu kişiler yönlendirdi. Müdürlere bilgi verilmedi.

-Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı en önemli dairenin başkanı geçen hafta Organize ve Mali Şubenin bulunduğu binaya geldi. Operasyon orada mı planlandı?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513