7m


7m

hyundai

Önce tecavüz sonra da fuhuş!

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bir ihbar üzerine harekete geçen Ahlak Bürosu ekipleri, mahkeme kararıyla teknik ve fiziki takip başlattı. 10 gün kadar süren çalışmada uzman çavuşluktan ihraç edilen Seçkin Lütfü Özdemir’in, 17 yaşındaki A.N., 16 yaşınd

Gündem 29.12.2011, 09:18
Önce tecavüz sonra da fuhuş!

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bir ihbar üzerine harekete geçen Ahlak Bürosu ekipleri, mahkeme kararıyla teknik ve fiziki takip başlattı. 10 gün kadar süren çalışmada uzman çavuşluktan ihraç edilen Seçkin Lütfü Özdemir’in, 17 yaşındaki A.N., 16 yaşındaki N.R., 15 yaşındaki A.L. ile adları açıklanmayan yaşı 18’den büyük 4 kadını erkeklere pazarlandığını tespit etti.

Soruşturmayı derinleştiren polisler, psikologlar gözetiminde 3 kız çocuğunun ifadelerini aldı. Kız çocukları ’zorla alıkoyma, tehdit, ırza geçme, küçük yaştaki kız çocuklarına cinsel istismar’ suçlarından 6 ayrı sabıkası olan Özdemir’in internette arkadaşlık teklifiyle kendilerini tuzağa düşürdüğünü, tecavüz edip, ölüm tehdidiyle erkeklere pazarladığını söyledi. 

14 YAŞINDA TUZAĞA DÜŞMÜŞ 

14 yaşındayken Özdemir’le tanıştığını ve tecavüz ettikten sonra 2 yıl boyunca zorla erkeklere pazarlandığını anlatan N.R.’nin ifadesi polisleri bir şoke etti. N.R. şunları anlattı:

"Sosyal paylaşım sitesinde arkadaşlık teklifi gönderdi. Ben de kabul ettim. Daha sonra bana tatlı cümleler kullanıp, iltifatlarla ilgimi çekti. Tanışmak istediğini söyledi. Profilinde yaşı 18 görünüyordu. Ben de kabul ettim. Gittiğim dershanenin önüne geldi. Beni otomobiline aldı. 

"TECAVÜZ EDERKEN GÖRÜNTÜMÜ ÇEKTİ"

 Yaşı büyük olunca uzaklaşmak istedim, ama tokatlayıp zorla arabaya bindirdi, kapıları kapattı. Şehir dışında ormanlık bir alana götürdü. Burada da tartaklayıp, zorla tecavüz etti. Tecavüz ederken görüntümü çektiğini, internette yayınlayacağını söyledi.

 Ben de korktum, ilişkiyi sürdürmek zorunda kaldım. Bir süre sonra da bana ’Sonun Münevver Karabuluttan beter olur’ diyerek, para karşılığı satmaya başladı. Bu şekilde 2 yıldan beri erkeklerle birlikte oluyorum." 

POLİS 28 ADRESE BASKIN YAPTI 

Benzer ifadeler veren diğer küçük kızların iddiası üzerine polis, 28 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyonlarda Özdemir ile küçük kızlarla saatliği 200-400 liraya birlikte olduğu öne sürülen aralarında tanınmış bir pastanenin sahibi, özel bir sağlık kurumunda görevli doktor, müteahhit, işadamı ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 35 kişi yakalandı. 

Özdemir, Adana Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunda küçük kızlarla ilişkiye girdiğini kabul ederken, fuhuş yaptırdığı suçlamasını inkar etti. 

Aralarında 60 yaşında erkeklerin bulunduğu kişiler ise kızların yaşının küçük olduğunu bilmediklerini, kendi rızalarıyla birlikte olduklarını söyledi.  

MAĞDUR SAYISI ARTABİLİR

Sorguları tamamlanan Özdemir ’tecavüz, zorla alıkoyma, tehdit, para karşılığı fuhuş yaptırmak’ suçlamasıyla, 35 kişi ise küçük yaşta mağdurla ilişkiye girmek suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

  • Özdemir’in tuzağına düşürüp tecavüz ettiği kızların sayısının daha fazla olabileceğini değerlendiren polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@