vardallar

Önce bıçakladı sonra attı

İzmir'in Buca İlçesinde iddiaya göre eşinden gördüğü şiddet sebebiyle şizofren hastası olan bir kadın, cinnet getirerek iki çocuğunu vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayıp, ikinci kattan aşağı attı. İki çocuk da hayatını kaybetti.Olay Doğuş Caddesi 104/

Gündem 23.11.2011, 09:17
Önce bıçakladı sonra attı

İzmir'in Buca İlçesinde iddiaya göre eşinden gördüğü şiddet sebebiyle şizofren hastası olan bir kadın, cinnet getirerek iki çocuğunu vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayıp, ikinci kattan aşağı attı. İki çocuk da hayatını kaybetti.

Olay Doğuş Caddesi 104/4 Sokak Saygınkent kooperatifinde saat 19.00 sıralarında meydana geldi. M. Özer (27) iddiaya göre uzun süredir eşi Vahap Özer tarafından şiddet görüyordu. Eşi V.Ö.'nün vücudunda sigara dahi söndürdüğü iddia edilen genç kadın gördüğü şiddetin ardından şizofren hastası oldu. Önceki gün cinnet getiren genç kadın, evde eşine saldırdı. Eşi genç kadını hastaneye götürerek sakinleşmesini sağladı. Fakat akşam saatlerinde eşinin işyerinde olduğu sıralarda tekrar cinnet getiren genç kadın, Asiye (7) Yahya (6) isimli iki çocuğunu vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı.

M.Ö. daha çocuklarını 2 kat balkonundan aşağı attı. Olayı gören çevre sakinleri durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Asiye Özer'i Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Yahya Özer'i ise Buca Kadın Doğum Hastanesi'ne kaldırdı. Talihsiz çocuklar kaldırıldıkları hastanelerde hayatlarını kaybederken, anne M.Ö. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Anne tedavisinin ardından cinayet Büro Amirliği ekiplerine teslim edileceği öğrenilirken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@