banner526

banner533

banner513

Ölen PKK'lı Sayısı 42'ye Yükseldi

Hakkari Valiliği, Şemdinli'de 3 gündür süren operasyonlarda 42 Pkk'lının öldürüldüğünü açıkladı. Açıklamada operasyonların sürdüğü bildirilirken, terör örgütüne ait çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçirildiği bildirildi.Valilikten yapılan açıklamada

Gündem 09.11.2012, 20:33
Ölen PKK'lı Sayısı 42'ye Yükseldi

Hakkari Valiliği, Şemdinli'de 3 gündür süren operasyonlarda 42 Pkk'lının öldürüldüğünü açıkladı. Açıklamada operasyonların sürdüğü bildirilirken, terör örgütüne ait çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
"Vatandaşlarımız tarafından Şemdinli ilçesi Derecik - Aktütün arasında kalan bölgede bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu ihbarı üzerine, 07 Kasım 2012 tarihinde güvenlik kuvvetlerimizin başlattığı operasyon 3. gününde (09.11.2012) halen devam etmektedir.
 
Kaçmaya çalışan teröristleri takip eden güvenlik güçlerimiz terör örgütü mensuplarıyla tekrar sıcak temasa girmiştir. Çıkan çatışmada bir kadın terörist ak-47 Kaleşnikof silahı ile birlikte ölü olarak, bir erkek terörist bkc makineli tüfeği ile sağ olarak ele geçirilmiş olup Cumhuriyet Savcılığı'na teslim edilmiştir.
 
Ayrıca, bölgede yapılan aramalar esnasında 6 el bombası, 3 roketatar mühimmatı, 4 havan mermisi, 3 telsiz, çok miktarda pil, bol miktarda patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, hayati malzeme ve ilaç bulunmuştur.
 
Hava kuvvetleri ile desteklenen ve üç gündür devam eden operasyon süresince toplam 42 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 askerimiz şehit olmuştur. şehidimize Allah'tan rahmet acılı ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Güvenlik güçlerimizin geçici köy korucularımızla destekli başlattığı geniş çaplı operasyon devam etmektedir.
Yorumlar (2)
ERTUĞRUL SAĞLAM 8 yıl önce
doğrumu bu haberler abaca?inşallah doğrudur.....ne biliyimmm haberlerde hiç göstermiyorlar,pkk ölülerini.....idam inşallah geri gelirde,şu apdllhaaa ocalann ;da bi asılırrrrrrrrr..........................
osman TÜRK 8 yıl önce
Sizin PKK lı öldürdüğünüze inanmıyorum,bizim hastalarımız içün

Ambulans verilmezken yaralı pkk teröristler içün helikopter veriliyor

bu zihniyete inanmıyorum..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@