alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

'Okul sütün'de PKK parmağı

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, süt dağıtımı sonrası yaşananlara ilişkin, ''Özellikle belli bir bölgede, belli bir örgütün propagandasına dikkat etmemiz lazım. PKK denilen örgüt, Türkiye'de devletin, vatandaşına ve öğrencisine karşı bu tür jestler yapm

Gündem 08.05.2012, 09:53
'Okul sütün'de PKK parmağı

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, süt dağıtımı sonrası yaşananlara ilişkin, ''Özellikle belli bir bölgede, belli bir örgütün propagandasına dikkat etmemiz lazım. PKK denilen örgüt, Türkiye'de devletin, vatandaşına ve öğrencisine karşı bu tür jestler yapmasını arzu etmiyor. Çünkü devletle halkın arasını açabilmek için her zaman sıkıntı doğuracak işler olmalı ki, onun propagandası yapılabilsin'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, süt dağıtımı sonrasında yaşananlara ilişkin, ''Daha birkaç gün önce Silvan Barajı'nın temel atma törenine giden 4 bakanın geçeceği yola, bomba döşeyen bir örgütün 7 milyon 600 bin öğrenciye sağlıklı kalması için süt dağıtmasından hoşnut olmasını beklemek aptallıktır'' dedi.

28 ŞUBAT SORUŞTURMASI

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 28 Şubat Soruşturmasına ilişkin bu sabahki gelişmeler üzerine, ''Demek ki soruşturma devam ediyor. Bir an evvel iddianame varsa iddianamenin ortaya çıkması veya eğer takipsizliğe bağlanacaksa bir takipsizlik kararının bir an önce sonuçlandırılmasını ben şahsen bir hukukçu olarak da bir siyasetçi olarak da arzu ederim. Önemli bir konu. Yeni gözaltılar olacaksa soruşturma bir an evvel bitmeli diye düşünürüm. Yargı sürecidir. Soruşturma biterse arkasından kovuşturma safhası başlar. Bir an evvel bu yargılamalardan sonuç alınabilir.''

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 28 Şubat soruşturmasına ilişkin, ''28 Şubat üzerinde durulması gereken, seçilmiş bir hükümete karşı bir askeri darbenin bizzat yaşandığı bir olayın bugün, bütün açıklığıyla ortaya çıkması lazım. Bu konunun bizzat mağdurlarından biri olarak, o günkü hükümette payı olan bir siyasetçi olarak, bir milletvekili, kendisi ve ailesiyle birlikte mağdur olmuş bir insan olarak o sürecin Türkiye'de bir ibret vesikası olarak yargı tarafından hesabının sorulması beni ancak mutlu eder'' dedi.


Yorumlar (2)
mavi ay 10 yıl önce
Allah aşkına sütle pkk nın ne işi var pkk nın amacı belli bu ülkeyi bölüp parçalamak kürdistanı kurmak israile yamanmak.İhale ile dağıtılan ihaleleri yandaşlarınıza peşkeş çekip piyasadaki bozulmuş bozulmaya yüz tutmuş sütleri minikler e vermek katilliktir önce sizi sorgulamalı çocuklar sanki hiç süt içmemiş hemen allerjik reaksiyon oluşmuş saçmalamayın buna kargalarda güler.Şike olayında gördük sizin dürüstlüğünüzü adaletinizi sizden her şey beklenir siz pkk dan daha tehlikelisiniz.Bu yorumu kimseye yazmadımm sadece sayın editöre yazdım malum akp nın alehınde hiç bir şey haber 61 yayınlanmıyor malesef bunuda yayınlamayacaksın biliyorum .
birgün 10 yıl önce
Fenerede PKK sampiyonlugu verdi eminim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@