7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

"O koltuklar baki değil"

Büyükada’da vatandaşlara hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, makamların geçici olduğunu belirterek, “O koltuklar baki değil. Bir gün her birimiz koltukları bırakacağız. Yeni insanlara bırakacağız” dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Büy

Gündem 27.03.2014, 08:46

Büyükada’da vatandaşlara hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, makamların geçici olduğunu belirterek, “O koltuklar baki değil. Bir gün her birimiz koltukları bırakacağız. Yeni insanlara bırakacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Büyükada’da vatandaşlarla bir araya geldi. CHP İstanbul İl Teşkilatı ile adaya giden Kılıçdaroğlu, iskelede partililer tarafından karşılandı.

Kılıçdaroğlu Büyükada meydanında vatandaşlara seslenerek, Adalar bölgesinin öneminden bahsetti. Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalar İstanbul’un incisi. Burada yaşayan insanlar entelektüel düzeyi yüksek. Farklı inançların insanlarının ortak havayı teneffüs ettiğini biliyoruz” dedi.

“KOLTUKLARI YENİ İNSANLARA BIRAKACAĞIZ”

Koltukların geçici olduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu, “O koltuklar baki değil. Bir gün her birimiz koltukları bırakacağız.Yeni insanlara bırakacağız. Çünkü değişim insanın yaşamının en önemli parçasıdır. İstanbul sorunları çok olan bir kent. Sorunların çözülmesi lazım. Sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin sorunları çok fazla. Göreceksiniz ayın 30’unda İstanbul’u alacağız. Yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Bize oy versin vermesin bütün yurttaşlara eşit davranacağız. Benim felsefemde yandaş yok vatandaş var. Daha güzel adalar, İstanbul ve Türkiye için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

“DEDELERİMİZ GÜZEL BİR TÜRKİYE BIRAKTI”

“Daha temiz bir siyaset bizim ortak amacımız” diyen Kılıçdaroğlu, “Biz çocuklarımıza babalarımız dedelerimiz bize güzel bir Türkiye bıraktılar. Şimdi biz çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak zorundayız. Bunun için yollardayım, 24 saat çalışıyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verirseniz daha karanlık günlere hazır olmanızı isterim. Eğer özgürlükten, temiz siyasetten yana oy kullanacaksınız adresiniz CHP” şeklinde konuştu.

CHP’ye oy vermeleri konusunda vatandaşlara çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin barışa ihtiyacı var, kutuplaşmaya değil. Beraber yaşamaya ihtiyacımız var. Bunun yolu temiz siyasetten geçiyor. Siyasetçi zenginleşiyorsa bilin ki halk fakirleşiyor. Bizim hedefimiz yurttaşın, herkesin zenginlemesidir. Özgürlük, demokrasi için tümünüzü Cumhuriyet Halk Partisi şemsiyesi altına bekliyorum” diye konuştu.

Suriye ile savaşa karşı olduğunu belirten CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenerek, “Huzur istiyoruz. Türkiye’yi savaşa sokmak için özel çaba harcamamaktan geçer. Suriye’yle savaşmak istiyor. Sözde kendisini kahraman ilan edecek” dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@