alexa metrics

banner560

banner572

Nutella'ya 'yalan' cezası

Kalori bombası ürününe 'sağlıklı' diye reklam yaptı ve sonrasında cezaya çarptırıldı.ABD’nin Californiya Eyaleti’nde bir mahkemenin aldığı karara göre 1 Ocak 2008 ile 3 Şubat 2012 arasında Nutella yediğini beyan eden ABD’lilere, en fazla 20 dolar olmak üz

Gündem 28.04.2012, 08:18
Nutella'ya 'yalan' cezası

Kalori bombası ürününe 'sağlıklı' diye reklam yaptı ve sonrasında cezaya çarptırıldı.

ABD’nin Californiya Eyaleti’nde bir mahkemenin aldığı karara göre 1 Ocak 2008 ile 3 Şubat 2012 arasında Nutella yediğini beyan eden ABD’lilere, en fazla 20 dolar olmak üzere, şirket kavanoz başına 4 dolar tazminat ödeyecek.


San Diegolu Athena Marnae Hohenberg şubat ayında Nutella reklamlarında ürünün besleyici ve sağlıklı olarak takdim edilmesinin tüketiciyi yanılttığını iddia ederek üretici firma aleyhine dava açmıştı. Sadece iki kaşık Nutella’da 200 kalori bulunduğunu öğrenince “şoke olduğunu” belirten Hohenberg 4 yaşındaki kızının da bu durumdan zarar gördüğünü açıklamıştı.

Bu iddiaları haklı bulan mahkeme firmanın San Diegolu anneye 3 milyon dolar, diğer tüketicilere de kavanoz başına 4 dolar tazminat ödemesine karar verdi. Reklamların yanlış yönlendirmesi yüzünden mağdur olan tüketiciler tazminat taleplerini 5 Temmuz’a kadar internet üzerinden bildirebilecek.


Yorumlar (3)
SEMİH ATİK 10 yıl önce
Bizde böyle bir başvuru yapsan hemen reddedilir. Aslında bir yalanları daha var. Karadeniz'in özenle seçilmiş fındıkları konuluyormuş icine güya
Lokfuehrer 10 yıl önce
Ferrero ürünlerinde domuz yagi var. Kullanmayin.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Tazminat ödersin işte öyle.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@