banner441

Nato'dan Patriotlara yeşil ışık

Brüksel'de toplanan Nato Dışişleri Bakanları, Patriot füzelerinin Türkiye'ye konuşlanmasına onay verdi Nato, Suriye'den gelebilecek olası bir saldırıya karşı Türkiye'ye Patriot füzelerinin konuşlanmasını resmen onayladı. Brüksel'de toplanan Nato Dışişleri

Gündem 04.12.2012, 19:55
Nato'dan Patriotlara yeşil ışık

Brüksel'de toplanan Nato Dışişleri Bakanları, Patriot füzelerinin Türkiye'ye konuşlanmasına onay verdi Nato, Suriye'den gelebilecek olası bir saldırıya karşı Türkiye'ye Patriot füzelerinin konuşlanmasını resmen onayladı.

 
Brüksel'de toplanan Nato Dışişleri Bakanları, Türkiye'nin Suriye'den kaynaklı füze saldırılarına karşı korunmak amacıyla ittifaka yaptığı Patriot füze talebini görüşerek yeşil ışık yaktı.
 
Nato Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen'in başkanlığındaki toplantıda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve ABD'li meslektaşı Hillary Clinton hazır bulundu.
 
Ankara'nın 21 Kasım'da Nato'dan resmen füze talebinde bulunmasının ardından ittifaktan gelen açıklamalar, Türkiye'nin talebine olumlu bakıldığını ortaya koymuştu. Bunun üzerine Nato Türkiye'ye teknik bir heyet gönderdi. Heyet'in füzelerin konuşlandırılabileceği mevkilerde incelemeleri sürdürdüğüne dikkat çekiliyor. Nato Dışişleri Bakanlarının onay vermesinin ardından füzeleri sağlayacağı belirtilen Almanya ve Hollanda Parlamentolarından da onay alınacak. Bunun ardından füzelerin birkaç hafta içinde Türkiye'ye konuşlandırılabileceği ifade ediliyor.
 
Gerek Türk Hükümeti, gerekse Nato ve ittifak üyesi ülkeleri, füzelerin savunma amacını taşıyacağını, olası bir uçuşa yasak bölge için kullanılmasının söz konusu olmadığını vurgulamıştı.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@