7m

7m

hyundai

tamfinans

"Nasıl beraat etti ben de şaşırdım"

Hrant Dink davası sonuçlandı.İki sanıktan Yasin Hayal'e ağırlaştırılmış müebbet hapis, Erhan Tuncel'e beraat kararını siyasiler yorumladı.Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Failler ağır cezalara çarptırıldılar, bundan ne ölçüde teselli bulunabilir

Gündem 17.01.2012, 21:51

Hrant Dink davası sonuçlandı.

İki sanıktan Yasin Hayal'e ağırlaştırılmış müebbet hapis, Erhan Tuncel'e beraat kararını siyasiler yorumladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Failler ağır cezalara çarptırıldılar, bundan ne ölçüde teselli bulunabilir bilmiyorum. İlk haberlerden izlediğim kadarıyla bütün failler, bu işi örgütlü yapmış olmak suçlamasından beraat ettiler. Bu, vahim bir gelişme'' dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Günay, ''Yargının bu kararı sonuçlandığına göre, eleştirme hakkımız var şu anda. Yargı süreci bu noktada durdu, bundan sonra Yargıtay'a gidecek sanıyorum. Burada örgütlü bir suç olduğu konusunda bir kamu vicdanı hükmü oluşmuştur.

Mahkemenin bu beraat kararını hepimiz dikkatle izleyeceğiz. Burada üstelik belki içine bazı başka mekanizmaları da katan bir örgütlülük olduğu konusunda baştan itibaren hepimizin gözlemleri ve vicdani kanaati var. Bu yüzden bu örgütlü suç kavramından, yasa dışı örgüt üyesi olmaktan beraat ettirilmiş olmalarını çok büyük bir şaşkınlıkla karşıladım, hukukçu sıfatımla söylüyorum. Bu davanın arkasını tabii bütün kamuoyu dikkatle takip edecek, biz de edeceğiz"


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@