Nû tabloya el koyuldu!

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda, İspanyol ressam Pablo Picasso’ya ait olduğu öne sürülen "Harlequins Family" adlı tabloyu 10 milyon dolara satmak isteyen dört kişi yakalandı.Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bazı k

Gündem 22.01.2013, 16:55
Nû tabloya el koyuldu!

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda, İspanyol ressam Pablo Picasso’ya ait olduğu öne sürülen "Harlequins Family" adlı tabloyu 10 milyon dolara satmak isteyen dört kişi yakalandı.

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bazı kişilerin elinde tarihi bir tablo bulunduğu ve satmak istediği istihtihbaratı üzerine harekete geçti. Bu kişileri takibe alan jandarma ekipleri Malatya’dan Elazığ’a gelen ve içinde dört kişinin bulunduğu otomobili Elazığ-Malatya arasındaki Kömürhan Köprüsü yakınlarında durdurup aramaya aldı.

BAGAJDA BULUNDU
Aramada, otomobilin bagaj kısmında yapılan aramada 20’nci yüzyıl sanatının en iyi ressamlarından biri olarak kabul edilen Pablo Picasso’nun 1905 çizimli Washington Lulian Eisenteim koleksiyonundaki, "Harleguins Family" (Soytarı Aile) isimli yoksulluk ve açlığı temsil eden tablosunun ele geçirildiği öne sürüldü.

GERÇEK OLUP OLMADIĞINI ANLAMAK İÇİN İNCELEME YAPILACAK
Irak veya Kuveyt’teki müzeden çalındığı tahmin edilen tabloya 10 milyon dolar fiyat biçip, müşterici aradıkları belirlenen dört kişi jandarma tarafından gözaltına alındı. Türk vatandaşı olan bu kişilerle ilgili soruşturma devam ederken, tablo gerçek olup olmadığının belirlenmesi için Elazığ Müze Müdürlüğü’ne gönderildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@