Müslim ile İsviçre'de gizli görüşme

Cenevre toplantısının başladığı gün, son ana kadar davet bekleyen PYD Eş Bakanı Salih Müslim'in perşembe günü BM temsilcisi Mistura'nın özel ekibiyle gizlice bir araya geldikleri ortaya çıktı.   O görüşmede PYD'ye "Cenevre toplantılarının ikinci etabında

Gündem 30.01.2016, 12:34
Müslim ile İsviçre'de gizli görüşme

Cenevre toplantısının başladığı gün, son ana kadar davet bekleyen PYD Eş Bakanı Salih Müslim'in perşembe günü BM temsilcisi Mistura'nın özel ekibiyle gizlice bir araya geldikleri ortaya çıktı.
 
O görüşmede PYD'ye "Cenevre toplantılarının ikinci etabında olacaksınız" sözü verildiği öğrenildi
 
İsviçre'deki gizli görüşmeye Müslim'in yanısıra Suriye Demokratik Meclisi Eş Başkanları Heysem Menna, İlham Ehmed ve Suriyeli eski bakan ve muhalif liderlerden Kadri Cemil'in de katıldıği bildirildi.
 
Mistura'nın ekibi, heyete "Cenevre'de ilk etapta olmasanız da ikinci oturumlarda olacaksınız. 2-3 hafta bekleyin" dediği öğrenildi.
 
Edinilen bilgiye göre görüşmede; heyet garanti istedi ancak sözlü teminat alabildi. Heyet bu görüşmede Türkiye'nin kendilerinin davetine nasıl engel olabildiğini sordu ve "Türkiye bu kadar güçlü bir ülke mi? " dedi. Aldıkları cevap ise bir hayli ilginçti.
 
Mistura'nın ekibi sadece Türkiye'nin değil, ABD ve Rusya'nın da bu süreçte PYD'yi masada istemediğini söyledi.
 
Görüşmeye katılan isimlerden Suriye Demokratik Meclisinin eş başkanı Heysem Menna'ya toplantı için şahsi davetiye gitmiş ancak Menna, kürtler olmadan toplantıya katılmayacağını açıklamıştı.
Yorumlar (3)
saban 5 yıl önce
Kürt millet iste böyle cahil ,Amerika Avrupa Rusya ikili oynuyor bunlar farkinda degil .hep böyle oldu böyle de kalacak .
Son Osmanlı 5 yıl önce
Sıra sanada gelecek seninde kafanı kopartacağız bekle ve gör
zafer günaydın 5 yıl önce
Bu salih müslime ist da devlat töreni düzenlenmişti..Bu salih müslimin kuvvetleri devlet kanalıyla Türkiye üzerinden Kobaniye taşınmıştı..O zaman çok değerli başbakan bir mitinginde ''selam olsun Kobanideki yiğitlere''demişti..Şimdi nooldu yiğit dedikleriniz it mi çıktı ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@