Muhtarlara 'James Bond' uyarısı

Hollywood yapımı James Bond serisinin son filmi Skyfall’un çekimlerinin bir bölümünün Adana’nın merkez Yüreğir’e bağlı Kazımkarabekir, Atakent, Dadaloğlu, Şehit Erkut Akbay mahallelerinde çekileceği belirtildi.Filmin Adana’da alt yapı çalışmasını yapan ek

Gündem 06.02.2012, 09:21
Muhtarlara 'James Bond' uyarısı

Hollywood yapımı James Bond serisinin son filmi Skyfall’un çekimlerinin bir bölümünün Adana’nın merkez Yüreğir’e bağlı Kazımkarabekir, Atakent, Dadaloğlu, Şehit Erkut Akbay mahallelerinde çekileceği belirtildi.

Filmin Adana’da alt yapı çalışmasını yapan ekip, Yüreğir Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak filmin çekimlerine az bir zaman kaldığını söyleyerek, meraklı vatandaşların çekim sırasında tehlike oluşturmaması için önlem alınması talebinde bulundu.

Bunun üzerine ilk toplantıda mahalle muhtarlarıyla film ekibini bir araya getiren Yüreğir İlçe Emniyet Müdürü Kenan Çayır, Adana İl Sağlık Müdürlüğü yanındaki tren hattından başlayarak, Şehit Erkut Akbay Mahallesi’ne kadar olan bölümde yapılacak çekim nedeniyle, tren hattının hemen yan tarafına aksiyon sahneleri için harici yol hazırlandığını ifade etti.

Adana’da dünyaca ünlü bir filmin çekimlerinin yapılacağını, meraklı vatandaşların çekim esnasında film ekibine zor anlar yaşatabileceğini söyleyen Çayır, muhtarların bunun önüne geçmek için vatandaşları film çekilirken sete fazla yaklaşmaması konusunda uyarması gerektiğini kaydetti.

Yapılan ikinci toplantıda ise film ekibi muhtarlara taleplerini iletti. Toplantıya katılan muhtarlar, filmin Adana’nın dünyada reklamı olması için çok önemli olduğunu, bu nedenle olumsuzluk yaşanmaması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını, vatandaşlarla tek tek görüşeceklerini belirterek, “Elbette vatandaşlar filmi merak ediyor.

Biz bile merak ediyoruz ancak bu filmin çekimlerini engellememizi gerektirmez” dedi. Filmin çekileceği mahallelerde de büyük bir heyecan başladığı görüldü.

James Bond’u görmek için vatandaşlar sabırsızlanırken, çocuklarda film için yapılan tren hattının hemen yanındaki yolda oynayarak filmin çekileceği günü bekliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@