alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Muhtara tecavüzden 15 yıl hapis

Samsun'da gönül ilişkisi yaşadığı köy muhtarının kendisiyle evlenmediği gerekçesiyle "tecavüz" suçlamasında bulunarak hakkında dava açılmasına sebep olan genç kadın, duruşmada ifade değiştirerek şikayetçi olmamasına rağmen muhtar suçlu bulunarak toplam 15

Gündem 17.05.2012, 17:08
Muhtara tecavüzden 15 yıl hapis

Samsun'da gönül ilişkisi yaşadığı köy muhtarının kendisiyle evlenmediği gerekçesiyle "tecavüz" suçlamasında bulunarak hakkında dava açılmasına sebep olan genç kadın, duruşmada ifade değiştirerek şikayetçi olmamasına rağmen muhtar suçlu bulunarak toplam 15 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İlkadım ilçesi Kadıköy Mahallesi'nde meydana gelen olayda, eşi ölen 3 çocuk annesi C.Ö. (33), Canik ilçesinin bir köyünde muhtar olan evli ve 1 çocuk babası S.K.'nın (42) kendisine silah çekerek bir minibüsün içinde zorla tecavüz ettiği iddiasıyla polise şikayette bulunmuştu.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen muhtar S.K., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. 3 ay tutuklu kalan muhtar, genç kadının ifade değiştirip savcıya dilekçe vermesi üzerine serbest bırakıldı. Ancak, muhtar S.K. hakkında "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, nitelikli cinsel saldırı ve tehdit" suçundan dava açıldı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Muhtarın tutuksuz olarak yargılanmasına devam edildi. Muhtar S.K., hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, "C.Ö.'nün eşi öldükten sonra onunla gönül ilişkimiz oldu. Dost hayatı yaşamaya başladık. Benden 5 bilezik ile bir tarla ve aracımı kendi üzerine yapmamı istedi. 'Beni almak istiyorsan, bunları yapacaksın' dedi. Şikayetçi olduğu olayın gecesi minibüsümün içinde kendi rızasıyla ilişkiye girdik. Kesinlikle silah çekip zorla bir şey yapmış değilim" diye ifade verdi.

C.Ö. ise şikayetçi olmadığını ifade ederek, "Ben 2 yılı aşkındır sanık S.K. ile birlikteyim. Olay tarihinde de aracıyla gezdik. İş arkadaşım H.İ. adlı bayan ile bizi gördü. ‘Nereden geldiğimizi’ sordu. Kendi rızamızla aracına bindik. Kendi rızam ile sanıkla araçta ilişkiye girdim.

Sanık ile buluştuğumuzda ‘gecenin bu saatinde nereden geldiğimi’ sorarak 2 tokat attı. Ben de bu sinir altında şikayette bulundum. Kesinlikle bana zorla cinsel saldırıda bulunmamıştır ve zorla alıkoymamıştır. Sanıktan şikayetçi değilim" şeklinde ifade verdi.

Muhtar S.K.'nIn yargılanması bugün sona erdi. Mahkeme heyeti Muhtar S.K.'yı C.Ö.'ye cinsel istismar suçundan 8 yıl 4 ay, C.Ö.'yü hürriyetinden yoksun bırakmak suçundan 3 yıl 4 ay ile olay yerinde bulunan C.Ö.'nün kız arkadaşı H.İ.'yi de hürriyetinden yoksun bıraktığı gerekçesiyle 3 yıl 4 ay olmak üzere toplam 15 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırdı.


Yorumlar (1)
SCHNITZER 10 yıl önce
15 Yil gelir gecer, bakalim Ahirette ne yapacaksin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@