banner526

banner535

MİT'ten flaş Ömer Güney açıklaması

DEVRİMCİ Karargâh soruşturmasında 1 hafta tutuklu kalan ancak MİT elemanı olduğu ortaya çıkınca serbest bırakılan Murat Şahin’in, Paris’te 3 PKK’lının öldürülmesi olayının zanlısı olarak tutuklanan Ömer Güney’in MİT’e çalıştığını söylediği iddia edildi.Al

Gündem 01.02.2013, 09:31
MİT'ten flaş Ömer Güney açıklaması

DEVRİMCİ Karargâh soruşturmasında 1 hafta tutuklu kalan ancak MİT elemanı olduğu ortaya çıkınca serbest bırakılan Murat Şahin’in, Paris’te 3 PKK’lının öldürülmesi olayının zanlısı olarak tutuklanan Ömer Güney’in MİT’e çalıştığını söylediği iddia edildi.

Almanya’da yayın yapan Yeni Özgür Politika Gazetesi’ne konuşan Şahin, Güney’i fotoğraflarından tanıdığını öne sürerek, şu iddialarda bulundu: “Ankara’da bağlı olduğum birimin başındaki ‘Teyze’ kod adlı bayan, Ömer’in fotoğrafını göstererek ‘Bu, Paris elemanı, hiç gördün mü, tanıdın mı, bu Heval oluyor’ diye sormuştu. İlk defa orada resmini gördüm. Bana başka da bir şey söylemedi. Belki de, Avrupa’da onu tanıyıp tanımadığımı, ilişkim olup olmadığını test ediyordu. ‘Teyze’nin gösterdiği ve ‘Parisli Heval’ dediği kişi, Ömer Güney’in ta kendisidir. Bence Ömer tek başına değildir. O tetikçidir. O yanında uzman 2-3 iyi ajan olmadan bu işi yapamaz. Paris katliamı, MİT içindeki sertlik yanlılarının işidir.” İsviçre’de yaşayan Şahin, gazeteye konuşma gerekçesini ise “Ortada bırakıldım. Resmi olarak hâlâ MİT ajanıyım” sözleriyle açıkladı.

DOSYA AYRILDI

Murat Şahin, Devrimci Karargâh davasında 1 hafta tutuklu kalmıştı.MİT ajanı olduğunun ortaya çıkmasının ardından dosyası ayrılmıştı.

MİT: MİZANSEN

MİT kaynakları, Murat Şahin’in MİT ajanı olduğu ve ileri sürdüğü iddiaların hepsinin mizansen olduğunu belirterek, “Gerçekle ilgisi olmayan şeyler” dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@