vardallar

Milli defans sil baştan

Milli Takım'ın 2012 Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını kaybetmesinin ardından, Guus Hiddink'i gönderip yoluna Abdullah Avcı ile devam etme kararı Türkiye Futbol Federasyonu'nda yeniden yapılanma planlanıyor. A Milli Takım'dan en alt gruba kadar yenilen

Gündem 25.11.2011, 09:24
Milli defans sil baştan

Milli Takım'ın 2012 Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını kaybetmesinin ardından, Guus Hiddink'i gönderip yoluna Abdullah Avcı ile devam etme kararı Türkiye Futbol Federasyonu'nda yeniden yapılanma planlanıyor. 

A Milli Takım'dan en alt gruba kadar yenilenecek kadrolar Abdullah Avcı ekibiyle birlikte görüşmeler yaparken, 2014 Dünya Kupası elemeleri için yeni bir iskelet kurma kararı alan Avcı radikal değişikliklere gidecek. Özellikle defanstan başlayacak olan değişimde en büyük eksiklik sağda. Kale, stoperler ve sol kanat için kafasındaki isimleri belirleyen ve şimdiden onları mercek altına alan Avcı sağ kanatta Gökhan Gönül'e alternatif yaratmaya çalışacak.

5 tane çok iyi kalecisi olduğunu düşünen Abdullah Avcı bunları Sinan Bolat, Volkan Demirel, Tolga Zengin, Onur Kıvrak ve Mert Günok olarak sıralıyor. Yani kalede öncelik Sinan Bolat'ta.. Avcı'nın defanstaki değişimi ise çok daha radikal. 4 yeni stoperle yola devam edecek olan Avcı o isimleri de Serdar Kesimal, Ömer toprak, Serdar Aziz ve Semih Kaya olarak belirledi.. Sol kanat ise İsmail Köybaşı'na emanet edilecek. Ama Köybaşı ile konuşularak defansif yönde kendisini güçlendirmesi için çalışma yapması istenecek..

OLCAN DA VAR
ORTA sahada ise yeni yüz Eskişehirspor'dan Alper Potuk olacak. Süper Lig'de şu anda 4 Büyük kulübün de transfer listesindeki Potuk Ümit Milli Takım'ın da yıldızı. Hamit Altıntop, Selçuk İnan, Mehmet Topal, Mehmet Ekici, Nuri Şahin, Arda Turan, Caner Topaloğlu gibi isimlerin Abdullah Avcı tarafından çok beğenildiği biliniyor. Olcan Adın da orta sahaya eklenmesi düşünülen isimlerden..

FORVETTE Burak Yılmaz, Umut Bulut, Halil Altıntop gibi isimler güncelliklerini korurken Avcı, Mustafa Pektemek üzerinde ısrarla duruyor. Hatta bu konuda Trabzon-Inter maçı dönüşünde aynı uçakta yolculuk yaptığı Carvalhal ile de görüşen Avcı Pektemek'in durumu hakkında bilgi aldı. G.Antep'in genç yeteneği Muhammet Demir de millilerin parçası olacak. Avcı formda ve sürekli oynayan Pektemek'in takımın değişilmezi olacağı görüşünde.

ESAS büyük sürpriz ise Nihat Kahveci olacak gibi. Form grafiğinin aşağılara doğru kaymasının ardından milli takımdaki formasını kaybeden Kahveci ile görüşmeyi planlayan Abdullah Avcı, onun futbolu bırakması durumunda kadrolarından Nihat'a görev teklif edecek. Gökhan Keskin, Zeki Önatlı gibi isimler de Avcı'nın geniş ekibi içerisinde yer alacaklar.

Nihat Kahveci bırakırsa Avcı teklif götürecek!

Yakın zamanda..
Eylül ayına kadar resmi maç yapmayacak olan Milliler'de ilk oynanacak hazırlık maçında göze batar bir kadro değişikliği olacak.. Volkan kadroya çağırılacak ama kaleye geçecek olan isim Bolat olacak..

Artık kadroya girmeleri zor!
ABDULLAH Avcı'nın yeni planlamasında yer almaması beklenen isimler de var.. Bunların başında Sabri, Kazım, Semih Şentürk, Selçuk Şahin, Gökhan Zan ve Servet bulunuyor. Sağ bekte Gökhan'ın enerjisinin de üstüne çıkabilecek bir isim bulmak isteyen genç hoca, defans kurgusundaki değişimden sonra üstte yazan isimleri bir daha kadroya çağırmayacak gibi.

2014 Dünya Kupası elemelerinde, 2014'te formda olması beklenen isimleri oynatmak isteyen Avcı, yaşı büyük yıldızları şu an iyi olsalar bile, geleceğe dönük düşünce tarzı sebebiyle aday kadroya çağırmayacak.

2. yardımcı Korkut
MİLLİ Takım'ın saha içi yapılanması bu şekilde planlanırken, Abdullah Avcı'nın yardımcıları, Ümit ve Alt yaş takımları için de kimlerle çalışacağı yavaş yavaş şekilleniyor. A Milli Takım'da Okan Buruk ile çalışacak olan Avcı buraya ikinci yardımcı olarak Tayfun Korkut'u getirmek için çalışmalara başladı.. Tayfun'un hem Almanya kökenli olması, hem İspanya'da uzun süre futbol oynaması, hem İspanya'da hem de şu anda Almanya'da (Stuttgart) altyapılarda çalışıp pro-lisans sahibi olması onu Milli Takım yardımcı antrenörlüğüne taşıyacak gibi.

TAYFUN Korkut ile görüşmelere başlandı. Ümit Milli Takımlar ve Eğitim dairesi Tolunay Kafkas'a bağlanıyor. 2013'te U-20 Dünya Kupası'na katılacak takımın başına ise Feyyaz Uçar getirilecek. Onun yardımcılığı ve U-17 Milli Takım teknik direktörlüğü ise Emre Aşık'a verilecek..


Yorumlar (3)
burak_han 10 yıl önce
okanla tayfunla olacak işmi bunlar,günaha girdik bunların yüzünden bee.
ersinsozen 10 yıl önce
şu taraftar her gün serdar aziz, alper potuk ismini yazıyor. hadi yönetim, kap şunları, bizim iskelet de güçlensin. serdar'ları ve alper'i istiyoruz :)
cesur yürek 10 yıl önce
Tek dolunaydan sebep milli takımı tutamayacağım.kimse kusura bakmasın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@