MHP'den Fransa'ya misilleme!

MHP, Cezayir’de Fransa tarafından gerçekleştirilen eylemlerin "soykırım" olarak kabul edilmesini öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu.MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve arkadaşlarının imzasıyla hazırlanan teklif, "soykırımın" hatırlanmas

Gündem 20.12.2011, 18:33
MHP'den Fransa'ya misilleme!

MHP, Cezayir’de Fransa tarafından gerçekleştirilen eylemlerin "soykırım" olarak kabul edilmesini öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve arkadaşlarının imzasıyla hazırlanan teklif, "soykırımın" hatırlanması amacıyla her yıl 8 Mayıs’ın anma günü olarak kabul edilmesini öngörüyor.

Teklifte, bu "soykırımı" inkar edenlere bir yıl hapis cezası ve 100 bin TL para cezası uygulanması isteniyor.

Teklifin gerekçesinde, "Fransa kendi tarihini gözardı ederek Türkiye’nin geçmişini yargılayan bir kanunu kabul etmesi, bu ülkenin Türkiye’ye karşı olan tavrını bir kez daha gözler önüne sermektedir. Fransa Ulusal Meclisi’nin iki ülke arasındaki dostluğu zedeleyici yaklaşımına karşı TBMM’nin uygun bir karşılık vermesi zamanı gelmiştir" denildi.


Yorumlar (5)
yysrts 10 yıl önce
haysiyetli dış politika.dik durmalıyız.
muratakcay 10 yıl önce
dogru hamle yapılması gerekıyor
ALPAGUT 10 yıl önce
Devlet Azizi kurtarmaya çalışırken Ermenileri hesaplamadı,FB nin kurucularının bir çoğu ermeni olmasıda bunun tesadüf olmadığını gösterir.Ecnebi meclisinde ermeni hakkı ararken bizimkiler Şikeyi meclisten geçirmeye çalıştı.
gnydn 10 yıl önce
ben oyumu MHP ye vermedim ama fransanın yaptığına karşılık olarak tam da aklımdan geçen ve biri de bu yasayı meclise sunsa dediğim teklifi meclise sunduğu için MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve arkadaşlarını yürekten kutluyor,teşekkür ediyorum.
gkhncan 10 yıl önce
ne alaka nerden nereye bağladın ya

Gelişmelerden Haberdar Olun

@