banner536

banner526

banner533

Meclis'te 'oyuncak kişi' tartışması

TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmelerde tartışma çıktı. CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Bakanlar Kurulu sıralarının boş olmasını eleştirerek, “Nerede bu adamlar? Nerede gezintideler? Bir bakan geliyor, hastalansa ne olur? Böyle gayri ciddi, Meclis’e say

Gündem 18.01.2013, 10:15
Meclis'te 'oyuncak kişi' tartışması

TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmelerde tartışma çıktı. CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Bakanlar Kurulu sıralarının boş olmasını eleştirerek, “Nerede bu adamlar? Nerede gezintideler? Bir bakan geliyor, hastalansa ne olur? Böyle gayri ciddi, Meclis’e saygısız hükümet olurmu?

Dışişleri Bakanı nerede? Gelsin burada otursun, sorularımıza cevap versin. İsterseniz cehenneme kadar gidin gezin. Önemli olan o cehenneme giderken kimi yanınızda getirdiniz, ne kadar para ödediniz?” sorusunu sordu.
 
"AYIP AYIP"
 
Eleştiri dozunu daha da sertleştiren Genç, “Buraya oyuncak bir kişi gönderip hükümet sırasına oturtuyorsunuz, ondan sonra sorularımıza cevap vermiyorsunuz” dedi. Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam’ın “Ayıp, ayıp” sözleri de Genç’i sakinleştirmedi.
 
Sert üslubunu sürdüren Genç’in “Davutoğlu bütün elçileri Türkiye’ye toplamış, bir yere gitmiş, çocukları, torunları orada geziyor’’ sözleri gerginliğe neden oldu. Sağlam, Genç’ten sözlerini düzeltmesini istedi.
 
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise “Bir milletvekilinin bu kadar çirkin, seviyesiz dille konuşmasını mensubu olduğu parti dahil bütün Meclis’in takdirine bırakıyorum’’ diye konuştu.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@