banner526

banner513

Lüks otoda büyük vurgun

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ÖTV beyannamelerini düşük gösteren 3 kişiyi takibe aldı. Yapılan incelemelerde otomobillerde ÖTV ve KDV vurgunu yaptıkları belirlenen E.Y. ve G.T.'nin eksik ÖTV ödemesi

Gündem 01.01.2014, 22:05
 Lüks otoda büyük vurgun

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ÖTV beyannamelerini düşük gösteren 3 kişiyi takibe aldı. Yapılan incelemelerde otomobillerde ÖTV ve KDV vurgunu yaptıkları belirlenen E.Y. ve G.T.'nin eksik ÖTV ödemesi yaparak vergi kaçakçılığı yaptıkları belirlendi. Aracılık yaptığı belirtilen A.E. isimli şahısla birlikte 3 kişi gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda  otomobil faturası ele geçirildi.  

Şahıslar hakkında 'Resmi Belgede Sahtecilik, 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet, Nitelikli Dolandırıcılık, Rüşvet, 213 Sayılı Vergi Usul Kanununa Muhalefet' suçlarından dolayı  işlem başlatıldı.  Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şahıslar  tutuklanarak Bolu T Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Yapılan  araştırmalar neticesinde  kamu zararının 5 milyon 743 bin TL olduğu belirtildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@