7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

''Kürtüm ama kürtçü değilim!''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “CHP’lilerin elinde hala Dersim’in kan izleri var. CHP’nin elinde hala Zilan’ın kan izleri var. Bu memlekette en ufak bir hak isteme talebini ‘bu bir Kürt isyanıdır’ diye bastıran CHP zihniyeti, bugün Kürt v

Gündem 20.03.2014, 11:29
''Kürtüm ama kürtçü değilim!''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “CHP’lilerin elinde hala Dersim’in kan izleri var. CHP’nin elinde hala Zilan’ın kan izleri var. Bu memlekette en ufak bir hak isteme talebini ‘bu bir Kürt isyanıdır’ diye bastıran CHP zihniyeti, bugün Kürt vatandaşlarımıza şirin görünmeye çalışmasın” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, partisinin yürüttüğü çalışmalara destek vermek için Gaziantep’in İslahiye ilçesini ziyaret etti. Hüseyin Çelik, konuşmasında muhalefet partilerine yüklendi ve 17 Aralık sürecinin muhalefet partileri tarafından siyasi malzemeye dönüştürülmesine tepki gösterdi.

Siyasette dürüstlüğün esas olduğunu belirten Hüseyin Çelik, Türk siyasetinin en büyük problemin sözlerle gözlerin aynı şeyi geçmişte söylememesi olarak ifade etti.

AK Parti’nin 77 milyonun partisi olduğunu belirten Çelik, konuşmaları arasında Kürtçe sözlerle bazı benzetmelerde bulunarak halkın neden teveccühünün kendi partilerine olduğunu anlattı.

CHP, MHP ve BDP’nin bölücü politikalar izlediklerini ifade eden Çelik, şunları söyledi:

“Şanlıurfa’da CHP’nin milletvekili var mı? Yok. Mardin’de, Diyarbakır’da, Adıyaman’da, Batman’da, Muş’ta, Siirt’te, Van’da, Ağrı’da, Iğdır’da, Şırnak’ta, Hakkari’de, Bingöl’de, Elazığ’da var mı? Yok. Zaten sen Türkiye’nin yarısında yoksun. Sen Türkiye’yi fiili olarak bölmüşsün. Bölücülük bu değil mi? AK Parti, Sinop’ta da var, Mersin’de de var, Artvin’de de var. Muğla’da da var, Edirne’de de var, Hakkari’de de var. İster Türk, ister Kürt, ister Arap, ister Gürcü, ister Çerkez, ister Laz, ister Arnavut, bu memleketin her ferdi, dini, mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun başımızın üstünde yeri var.”

"KÜRT’ÜM AMA KÜRTÇÜ DEĞİLİM"

“Biz, hepimiz kardeşiz” diyen Hüseyin Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben Kürt bir kardeşinizim ama Kürtçü değilim. Benim partimdeki Türk milletvekili de Türkçü değil. Biz doğuluya, batılıya, güneyliye, kuzeyliye bütün insanımıza aynı gözle bakarız. Bundan dolayıdır ki vatandaşımızın kalbinde Recep Tayyip Erdoğan sevgisi vardır. Bundan dolayıdır ki vatandaşımızın gönlünde AK Parti sevgisi var. Ve bundan dolayıdır ki AK Parti Türkiye’nin çimentosudur.”

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı dönemde birçok ırkçı internet sitesinin kendisi için "Türkiye’nin bütün eğitiminin bir Kürt’e bırakıldığını" söyleyerek propaganda yapıldığını ifade eden Çelik, “Bu zihniyete lanet olsun. Biz bu zihniyeti ayağımızın altına alıyoruz” dedi.


Okullarda seçmeli Kürtçe dersleri kendilerinin koyduklarını söyleyen Hüseyin Çelik, “CHP’lilerin elinde hala Dersim’in kan izleri var. CHP’nin elinde hala Zilan’ın kan izleri var. Bu memlekette en ufak bir hak isteme talebini ‘bu bir Kürt isyanıdır’ diye bastıran CHP zihniyeti, bugün Kürt vatandaşlarımıza şirin görünmeye çalışmasın. Vatandaşlarımız onların cemaziyülevvelini de ahirini de çok iyi biliyor” ifadelerini kullandı.

17 Aralık sürecine de değinen Hüseyin Çelik, “2002’de AK Parti iktidara geldi. 11 yıldır AK Parti Allah’ın izniyle AK Parti. 17 Aralık’tan sonra kara partiymiş. Eğer 17 Aralık’taki bu rezillik olmasaydı, bu operasyon olmasaydı, Allah aşkına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu meydanlarda vatandaşa ne söyleyecekti? Bunların projesi var mı? Bunların gelecekle ilgili, vatandaşın lehine olabilecek her hangi bir yatırımı var mı? Yok. Camileri ahıra çeviren CHP’dir. Ezanı Muhammediyi susturan CHP’dir. Elif Ba cüzlerini yasaklayan CHP’dir. Bizim hocalarımızı sakallarından sürüyüp götüren CHP’dir. Memlekette jandarma dipçiğini her gün vatandaşın sırtından eksik etmeyen CHP’dir” diye konuştu.

"O ELİ KIRMAK BİZİM NAMUS BORCUMUZ"

“Devletin milleti olmaz, milletin devleti olur” diyen Çelik, 17 Aralık operasyonlarının siyasi malzemeye dönüştürüldüğünü kaydederek açıklamalarına şöyle devam etti:

“Hadi Bahçeli olsaydı; ihanet ettiniz, hıyanet ettiniz, Türkiye’yi teröre teslim ettiniz, İmralı diyecekti, Apo diyecekti. Peki, Kılıçdaroğlu ne diyecekti?”

Kendilerini yolsuzlukla suçlayanlara AK Parti’nin sözcüsü sıfatıyla konuştuğunu vurgulayan Çelik, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkına kim elini uzatırsa o el kimin eli olursa olsun hep birlikte o eli kırmak bizim namus borcumuzdur” dedi.

Türkiye’nin çok acı çektiğini belirten Çelik, AK Parti’nin iradesiyle başlayan çözüm süreciyle birlikte 1 yıldır ülkede kan akmadığını, çocukların ölmediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bundan dolayı birileri rahatsızdır. Ben huzurunuzda çok açık bir şey söyleyeyim; şehitlerin kanı üzerinden siyaset yapmak ne kadar iğrençlik ve alçaklıksa Kürt çocuklarının kanı üzerinden siyaset yapmak da o kadar alçaklıktır. Başkasının çocuklarının kanı üzerinden, başkasının çocuklarının ölümleri üzerinden ideolojik hesap yapmayacağız. Bütün ölen canlar bu memleketin canlarıdır. Bakın bu çok önemlidir. Biz sevgileri büyütmek zorundayız, kinleri, nefretleri, öfkeleri büyütemeyiz biz. Bundan rahatsız oluyorlar. Çözüm sürecini sabote etmeye çalışıyorlar. Allah’ın izniyle bu memlekette Türk’ü, Kürt’ü, Sünni’si, Alevi’si, doğulusu, batılısıyla biz bu kardeşlik iklimini pekiştireceğiz. O, Türkiye’de yeniden kan akmasını dört gözle bekleyip avuçlarını ovuşturanlar, Allah’ın izniyle hezimete uğrayacaklar, avuçlarını yalayacaklar.”

Çelik, Altınüzüm beldesindeki konuşmasının ardından Hatay Bulvarı’ndaki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde partililere adayları Kemal Vural için destek istedi.

Esnaf ziyareti de yapan Çelik, daha sonra Gaziantep’e döndü.


Yorumlar (1)
doğan yıldız 8 yıl önce
allahım sen aklımı koru.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@