KTÜ aile boyu şirket oldu

Trabzon’da yayın yapan Ekspres Gazetesi bugün öylemi bir iddia ortaya attı ki; okuyanlar şaştı kaldı. Karadeniz Teknik Üniversitesinin (KTÜ) aile şirketi olduğunu ve bazı akademisyenlerin kızlarına iş bulduğunu ileri sürdü. İşte Çok konuşulacak o satırlar

Gündem 29.01.2016, 12:21
KTÜ aile boyu şirket oldu

Trabzon’da yayın yapan Ekspres Gazetesi bugün öylemi bir iddia ortaya attı ki; okuyanlar şaştı kaldı. Karadeniz Teknik Üniversitesinin (KTÜ) aile şirketi olduğunu ve bazı akademisyenlerin kızlarına iş bulduğunu ileri sürdü.

İşte Çok konuşulacak o satırlar…

“KTÜ’ye; öğretim üyeleri, öğretim görevlilerinin çocukları dışında üniversiteyi en iyi derece ile bitirse dahi bir başka gencin akademisyen olarak girme ihtimali yok denecek kadar az. Bazı bölümlerde, dekan ve bölüm başkanları başarılı öğrencilerin üniversiteye alınması konusunda diretiyor ve tek tük de olsa başarılı bu öğrenciler bazı bölümlere alınabiliyor.

KTÜ’de görev yapan rektör ve akademisyenlerin; üniversitelerin birinden diploma almış hemen hepsinin çocuklarına KTÜ’nün kapısı sonuna kadar açık.

Eski rektörlerin çoğunun yakınları, kızları KTÜ’nün değişik fakültelerinde öğretim üyesi.

KTÜ’de çok sayıda öğretim üyesinin çocuğu da akademisyen olarak ya üniversiteye girdi ya da girecek.

KTÜ’de ayrıca seçim dönemi yaklaşırken, bazı hocaların çocukları için de ya kadro açılıyor, ya da kadro hak eden öğrencilerin kadrosu hocaların çocuklarına veriliyor.

KTÜ’nün farklı fakültelerine alınacak akademisyenlerin seçimini rektör Süleyman Baykal ve rektör yardımcısı Şevki Hakyemez’in yaptıkları söyleniyor.  Hakyemez’in KTÜ’de çoğu zaman rektör Süleyman Baykal’dan daha etkili olduğu belirtiliyor.

KTÜ rektörü Baykal ve rektör yardımcısı Şevki Hakyemez, inanıyoruz ki bu iddiaların hepsini çürütecekler ve üniversiteye hakkı olan başarılı öğrencileri alacaklar.”

Yorumlar (9)
Alaattin AVİNÇ 5 yıl önce
Evet Nihayet bazı şeyler su yüzüne çıkmaya başladı.
Alaattin AVİNÇ 5 yıl önce
Neden yurtlardaki yatak kapasitesinin artırılmadığı ve Kalkınmada ki bazı ticari mekanların ve kiralık dairelerin sahiplerinin kim olduğu ve kalkınmada evlerde kalan öğrencilerin 4 yıllık fakülteyi neden 4 yılda bitiremedikleri araştırılmıyor.
Kendini gelistir 5 yıl önce
Turkiyedeki her yanlışın nedeni sistem isminin önünde prof olmakta adam olunmaz.profluk yesil kart dağıtılır gibi verilmemeli aslında bütün bunlar eğitim sisteminin yanlisligi yöneticilik torpille olrsa bu sorunları çok daha yaşarız örnek tayyip erdogan üniversiteyi bitirmedigini söyleyenler var. Ama mükemmel bir yönetici.
Burcu Şen 5 yıl önce
Yusuf Şevki Hakyemez 'den ders almıştım zamanında bir puan bile hak geçmesin diye vermeyen insan böyle bir şeye imza atmaz.Bu konudaki hassasiyetini de ders alan tüm öğrencileri bilir.Diğerlerini bilemem.
TS 61 5 yıl önce
Burada yapılan yorum gerçekten asılsızdır,eğitim birsen hem kendı üyelerine hemde diğer personelleri objektif bir sendikacılık davranışı yapmaktadırlar.rektorumuz ve rektor yardımcımız,gayet objektifler bir personel olarak yazılanlar sayın rektorumuze haksızlık yapılıyor..
Mehmet köseoğlu 5 yıl önce
Bu olay yeni degil yıllardır uyğulanıyor hocalar akrabalarıni hısımlarını dolduruyor bir araştırma yapılsın ortaya çıkar maalesef gerçek bu
aaa 5 yıl önce
Toplam 3 üniversite değiştirdim. Ne yazik ki KTÜ gerek yönetim anlayışı , gerek yönetmelikler olsun oldukça vasat durumda. En kısa sürede KTÜ'nün eski itibarına dönmesine ümit ediyorum. NOT:Trabzonluyum
Hüseyin Karagöz 5 yıl önce
Türkiye Cumhuriyeti de aile şirketi oldu...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@