Konuşması olay olmuştu, açıklama yaptı: Bize her yer Trabzon!

İmamoğlu'nu eleştirirken kullandığı sözler "Trabzon'a Yunan Benzetmesi" olarak yorumlanan Göksu'dan açıklama geldi.

banner432

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu’nun Ekrem İmamoğlu’nu eleştirirken kullandığı sözler “Trabzon’a Yunan benzetmesi” şeklinde algılanmıştı. Büyük tepki çeken bu sözler üzerine Göksu sosyal medyadan açıklama yayınladı. 

“Bize her yer Trabzon “ diyen Göksu konuşmasında böyle bir benzetme yapmadığını ifade etti.

Göksu  “Bazı sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde bir algı operasyonu yapılıyor. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayıyla ilgili Yunan gazetenin atmış olduğu bir manşet ile ilgili yapmış olduğum konuşmada Trabzonlularla ilgili bir beyanım olduğu ifade ediliyor. Oysa benim konuşmamın hiçbir yerinde  hiçbir şekilde Trabzonlu kardeşlerimizi ifaden hiçbir beyanım bulunmamaktadır. Şunu herkes bilsin ki, bu toprakların kardeşliği, bu ülkenin insanlarının kardeşliği, hepimiz aynı dağın yeli, aynı Allah’ın kulları olarak biz Trabzon’uz, Trabzon biziz. Trabzon bizim canımız, Trabzonlular bizim baştacımızdır. Bizim için her yer Trabzon’dur. Bunu herkes böyle bilsin.” İfadelerini kullandı.

Göksu’nun tepkilere neden olan konuşması ise şu şekildeydi;

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 14:01

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp TÜRK
Alp TÜRK - 2 ay Önce

Hadi oradan ....bilinç altın dışarı vurmuş kıvırma şimdi...

Fetih
Fetih - 2 ay Önce

Adi fetöcü sen ve senin gibiler Trabzonu ağzınıza alırken Besmele çekin terbiyesiz herifler. Önce de sonra tepki alınca yok öyle değil yok böyle değil de. Utanmaz insanlar. Kuldan korkunun yok anladık Allah'tan korkun be. Ben Yunanlı değilim. Ayrıca keşke Yunan kazansaydı diyen birinin cenazesinde sen bulundun sen göz yaşı döktün. Ben Türküm Türklüğümle Trabzonluluğumla övünürüm. Senin gibi soyu sopu belli olmayan adamlar değiliz biz. Pis satılmışlar

ALİ VELİ
ALİ VELİ - 2 ay Önce

SÜLEYMAN SOYLU'YU GÖREVE DAVET EDİYORUZ. HEMEN GÖREVDEN ALMALI

Duran
Duran - 2 ay Önce

böyle çark ettirirler adamı. bi daha trabzon derken iyi düşün akıllı ol.

Of lu
Of lu - 2 ay Önce

Adam birde hayasız cıktı.bizi saf yerine koyup işletiyor

Rıza
Rıza - 2 ay Önce

Yazıklar olsun.Trabzon ve Trabzonlular bu ülkenin bekasının çimentosudur Trabzonluları Yunanlılarla eş tutmak nasıl bir kafadır.

bordo mavi
bordo mavi - 2 ay Önce

YAZIK günah valla ne hallere geldik be hale kötü dil nefret dili. yunan itamında bulunma şansı yok sayın bakanımız ona gerekn cevabı verir bidahada konusamaz.

Mantıklı
Mantıklı - 2 ay Önce

Geçenlerde tesadüfen Nesrin Topkapı ile karşılaşmıştım. Beazılarınız onu belki tanımayabilir. O ülkenin gelmiş geçmiş en iyi dansözüydü. Ayak üstü biraz sohbet ettikten sonra ona, siyasetçileri nasıl buluyorsun diye sordum? Müthiş bir cevap aldım.


banner204

banner443

banner393