Kıyamet korkusu sardı

Maya Uygarlığı, "21 Aralık 2012'te kıyamet kopacak" diye vasiyet bıraktı. Beklenen tarih gelip çattı. Yabancıları korku saldı. Herkes kıyametten etkilenmeyeceği sanılan İzmir'in şirin köyü Şirince'ye aktı.SEMRA ÖZAL ŞİRİNCE'YE GİDİYOR Kıyametten korkan dü

Gündem 17.12.2012, 11:27
Kıyamet korkusu sardı

Maya Uygarlığı, "21 Aralık 2012'te kıyamet kopacak" diye vasiyet bıraktı. Beklenen tarih gelip çattı. Yabancıları korku saldı. Herkes kıyametten etkilenmeyeceği sanılan İzmir'in şirin köyü Şirince'ye aktı.

SEMRA ÖZAL ŞİRİNCE'YE GİDİYOR
 
Kıyametten korkan dünyalılar, Şirince'de yer bırakmadı. Onlar arasında Türkler de vardı. Aylardır Türkiye'nin gündemini meşgul eden Özal öldü mü öldürüldü mü sorusu, Adli Tıp raporu  Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın pek umurunda gibi görünmüyor. Semra Özal ailesi de Şirince'ye sığındı. Semra Hanım, kızı, oğlu Efe ve torunları ile 22 Aralık'a kadar Markiz Konakları'nda kalmayı kararlaştırdı.
 
SÜREYYA DA KORKTU
 
Şirince' ye gidenler arasında sosyetikler de vardı. Sosyetik güzel Süreyya Yalçın kıyamet akımına kapıldı. Yalçın, 21 Aralık günü konaklama bedeli 3 bin doları bulan pansiyonda kendisi, sevgilisi ve şoförü için yer ayırttı. Bunun için 10 bin doları gözden çıkardı.
 
ŞİRİNCE'YE GİDECEK DİĞER ÜNLÜLER
 
Tom Cruise, Jennifer Lopez gibi ünlülerin ardından Angelina Jolie ve Brad Pitt'in de, çocuklarıyla beraber 18 Aralık'ta Şirince'ye geleceği öğrenildi. Yabancı ünlülerin yanı sıra Lerzan Mutlu Sibel Can gibi Türk ünlülerde 18 Aralık'tan itibaren Şirince'de olacakları söyleniyor.
 
DUVARLAR BOYANDI
 
Ayrıca Şirince'de 21 Aralık için hazırlıklar hızlandırıldı. Bunun için Selçuk'taki havaalanı ve helikopter pistleri düzenlendi. Otoparklar genişletildi. Evlerin dışları boyandı, yıkık duvarlar onarıldı.
 
18 ARALIK'TAN İTİBAREN GİRİŞLER YASAK
 
Şirince'de bin 500 güvenlik görevlisi bulunacak. İzmir Valiliği'nin emri ile Şirince'ye 18 Aralık'tan itibaren girişler de yasaklanacak. Köye 21 ve 22 Aralık'ta girecek otomobiller ile sahiplerinin isimleri ise önceden bildirelecek. Ayrıca evlerin bahçesinde ve boş alanlarda çadır kurulmayacak.
 
Şirince sokaklarında iğne atsanız yere düşmüyor. 350 kişinin yaşadığı 250 yatak kapasiteli Şirince'de 21 Aralık Cuma günü yaklaşık 60 bin kişinin bulunacağı açıklandı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@