banner556

>

Kışlada kız davası!

Askerlik Şubesinde vatani görevini yapan Hüseyin Ildız, tartıştığı asker arkadaşının silahından çıkan kurşunla ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastane yolunda hayatını kaybetti.

Gündem 17.12.2012, 14:58 20.09.2016, 14:09
Kışlada kız davası!

Çorum'un Osmancık ilçesi Askerlik Şubesinde vatani görevini yapan Hüseyin Ildız, tartıştığı asker arkadaşının silahından çıkan kurşunla ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastane yolunda hayatını kaybetti.
YOLDA HAYATINI KAYBETTİ

Olay, saat 14.00 sıralarında Çorum'un Osmancık ilçesi Askerlik Şubesinde meydana geldi. Nöbetçi Çavuş Hüseyin Ildız (21), henüz belirlenemeyen bir nedenle nöbet mahallinde Er F.Ö (20) ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucunda öfkelerine hakim olamayan iki asker birbirlerine nöbet tuttukları tüfeklerle ateş etti. Yaralanan iki asker olay yerine gelen ambulanslarla Osmancık Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalelerin ardından Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiler.Askerlerden göğüs altına ve kalbinin üstüne isabet eden iki kurşunla ağır yaralanan Hüseyin Ildız, yolda hayatını kaybetti.
"İKİMİZDE AYNI KIZI SEVİYORDUK"

Kalçasına isabet eden kurşunla yaralanan Er F.Ö, Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. F.Ö'nün Osmancık Devlet Hastanesi'nde alınan ilk ifadesinde "İkimizde aynı kızı seviyorduk, o yüzden kavga ettik. Ben yanından ayrılırken arkamdan ateş etti. Ben de geri döndüm iki el ateş ettim" dediği iddia edildi.


"AMAN DİYİM HA ŞEYTAN DOLDURUR"

Olayda hayatını kaybeden Hüseyin Ildız'ın bir sosyal paylaşım sitesinde 14 Aralık Cuma günü paylaştığı 'Sabrımla Rus ruleti oynayanlar var, aman diyim ha şeytan doldurur" sözü dikkat çekerken, Ildız'ın dün aynı sosyal paylaşım sitesinde var olan ilişki durumunu yok diye güncellediği ortaya çıktı. Ölüm haberi üzerine Hüseyin Ildız'ın Afyonkarahisar'a bağlı Anıtkaya kasabasındaki baba ocağına ateş düşerken, cenazenin aileye ne zaman teslim edileceği konusunda bir açıklama yapılmadı.
ASKERİ MAHKEMENİN EMSAL KARARI VAR

Askeri yüksek İdare Mahkemesi'nin daha önceki emsal kararına göre çatışma dışı ölümler şehit sayılmıyor. Mehmetçik Vakfı, ölen askerin ailesine yardımda bulunuyor ancak şehitlikle kazanılan haklardan faydalanamıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@