vardallar

Kılıçdaroğlu'na cevap gecikmedi!

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur, "Şerefli bir Türk hakimi olarak hiç kimseden özür dilemeyiz" dedi.Okur, Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen 'HSYK'da 2010 yılında yapılan değişiklik

Gündem 09.12.2011, 19:33
Kılıçdaroğlu'na cevap gecikmedi!

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur, "Şerefli bir Türk hakimi olarak hiç kimseden özür dilemeyiz" dedi.

Okur, Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen 'HSYK'da 2010 yılında yapılan değişiklikler, yeni HSYK'da yargının etkinliği' konulu konferanstan önce gazetecilerin sorularını cevapladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile süren 'özür dileme' tartışmasının hatırlatılması üzerine Okur, "Bu konuda yorum yapmak istemiyorum, siyasilerle polemiğe girme gibi bir niyetim yok. Zaten her şey Türk milletinin gözünün önünde cereyan ediyor" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun tavırlarını milletin idrakine bıraktıklarını ifade eden Okur, "Özür dilenmesi konusunda ısrar edilecek mi?" sorusuna, "Milletimiz gereken değerlendirmeyi yapacaktır" cevabını verdi.

Hakim ve savcıların görevlerini layıkıyla yaptıklarını dile getiren Okur, "Siz özür dileyecek misiniz?" sorusuna ise "Görevimizi onurumuzla, şerefimizle yapıyoruz. Şerefli bir Türk hakimi olarak hiç kimseden özür dilemeyiz" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@