7m

Çapkınoğlu

Kılıçdaroğlu iddialı konuştu

Kırşehir mitinginde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “AK Partili kardeşlerim size söz verdiler, ’Bize oy verin biz, yolsuzluğu, yoksuzluğu önleyeceğiz’ dediler. ’Biz bu ülkeye demokrasi ve özgürlüğü getireceğiz, oy verin, yasakları kaldıracağ

Gündem 15.03.2014, 13:16
Kılıçdaroğlu iddialı konuştu

Kırşehir mitinginde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “AK Partili kardeşlerim size söz verdiler, ’Bize oy verin biz, yolsuzluğu, yoksuzluğu önleyeceğiz’ dediler. ’Biz bu ülkeye demokrasi ve özgürlüğü getireceğiz, oy verin, yasakları kaldıracağız’ dediler. Size söz verdiler, siz gereğini yaparak oy verdiniz. 17 Aralık’ta maskeler düştü. 30 Mart’ta yeni bir süreci başlatarak, halkın iktidarını kuracağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, Kırşehir mitinginde 17 Aralık operasyonunun mali portresinin 85 milyar avro olduğunu belirterek, ’’Bu paralarla her emekliye 25 bin lira para ödenirken 30 tane yeni Marmaray yapılabilirdi. Diyor ki sokak sokak gezerek, ’Bunların hepsi montaj.’ ’Telekominikasyonun kayıtlarını yayınla’ dedim, neden yayınlamadın?” ifadelerini kullandı. "Siyasette iktidarda olanlar zenginleşirse halk fakirleşir" diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Siyasetçinin halkı soymaması lazım, kul hakkı yememesi lazım. O zaman ayın 30’unda sandığa hep beraber gideceğiz. Düne kadar baş örtüsü üzerinden siyaset yapılıyordu. İster kapalı olsun, ister açık olsun tüm kadınların başımın üstünde yeri var. Kırşehir 30 Mart’ta tarih yazacak. Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız. Başkan adayımız da 30 Mart geldiğinde kimsenin ekmeği ile oynamayacak” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Kırşehir mitingi, Kırşehir ve ilçelerinin belediye başkan adaylarının tanıtımı ile sona erdi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@