7m

uzungöl yayla otel

Kılıçdaroğlu: "CHP iktidara geldiğinde..."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Sakarya mitinginde halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, "Benim için yandaş yok benim için vatandaş var. Hiçbir zaman neden bu partiye oy vermediniz diye suçlama getirmedim. Bu ülkede temiz siyaset istiyorsak adresimiz b

Gündem 14.03.2014, 19:17
 Kılıçdaroğlu:

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Sakarya mitinginde halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, "Benim için yandaş yok benim için vatandaş var. Hiçbir zaman neden bu partiye oy vermediniz diye suçlama getirmedim. Bu ülkede temiz siyaset istiyorsak adresimiz belli, CHP. Son birkaç günden çocuklarımız hayatını kaybetti. Bunlardan birincisi sabah annesini ekmek almaya gönderdiği, bir gaz fişeğiyle yaralanan Berkin’dir. Her anne baba için çocuğu çok önemlidir. Ben Berkin için ailesini başsağlığı diledim. Anı duyguları sadece Berkin için söylemiyorum. Burak Can için de söylüyorum. Gerçekten yüreğim yanıyorum. Allah kimseye evlat acısı vermesin Hem Burak Can için Berkin için duygularımı dile getirdim. Ben ülkemi, insanımı seven birisiyim. Ben bu duyguları taşırken bir zat, ‘Bununla ilgili bir şey söylemedi’ diyor. Yahu insanda utanma olur. Yine bir polis memurumuz hayatını kaybetti. Ona da Allah rahmet eylesin. İstiyoruz ki hiç kimse ölmesin. İki gün önce uyardım herkes provokasyona karşı duyarlı olsun dedim. Biz hiçbir zaman demokrasiden ödün vermeyeceğiz” dedi.

“Bir ülkede devleti yöneten siyasetçi zenginleşirse halk fakirleşir” diyen Kılıçdaroğlu, “CHP iktidarından kimse kul hakkı yemeyecek. Eğer bu ülkede barış içinde yaşamak istiyorsak üreteceğiz. Bir siyasetçi halkına hesap vermeyi arzu ederse her koşulda verir. Kimse hayatından memnun değil. 17 Aralık sabahı Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonu yapıldı. 247 Milyar Lira. Bu parayla ne yapılabilirdi. 2 milyon 831 bin işsizimiz var 8 yıl asgari ücretten maaş ödenirdi. 300 bin öğretmeni atayabilirdiniz. Onlara 30 yıl maaş ödeyebilirsiniz. Her emekliye 25 bin ikramiye verebilirdi. 6 GAP yapılabilirdi. 30 Marmaray yapılabilirdi. Şimdi size soruyorum. Bu yolsuzluklar karşısında söyleyecek bir şeyimiz yok mu? Kul hakkı yemek günah mı? O zaman bir şey yapacağız. Ayın 30’unda sandığa gideceğiz” diye konuştu.


“CHP iktidarında bizi bir iş adamı eleştirirse, onun kapısına vergi müfettişi göndermeyeceğiz. Halkın haber alma kanallarını açacağız” diyen Kılıçdaroğlu, “Düne kadar kadınların baş örtüsü üzerinden siyaset yapılıyordu. İster başınız açık ister kaplı olsun bütün kadınların benim başımın üstünde yeri var. Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda nasıl berabersek yine beraber olalım. Geliri askeri ücretin altında olan bütün aileler aile sigortasını getireceğiz. Sizi namerde muhtaç etmeyeceğiz. Parayı kadının hesabına yatıracağım. CHP iktidarında çiftçiye mazot 1, 5 liradan vereceğim. Kaynağı o çaldığınız 247 katrilyonu alacağım ve millete vereceğim. Türkiye dünyanın en güzel ülkelerinden birisi. CHP İktidar geldiğinde siyasetçinin cebi değil, vatandaşın cebi dolacak” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkan adayları ile halkı selamladı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@