vardallar

Kıdem tazminatında flaş gelişme!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatının kaldırılmadığını ifade ederken, tazminatla ilgili yeni bir gelişmenin müjdesini verdi: "Bir ay çalışanlar da artık kıdem tazminatı alacak."  TÜRK'İŞ'in olaylı başlayan olağanüstü kongresind

Gündem 08.12.2011, 17:53
Kıdem tazminatında flaş gelişme!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatının kaldırılmadığını ifade ederken, tazminatla ilgili yeni bir gelişmenin müjdesini verdi: "Bir ay çalışanlar da artık kıdem tazminatı alacak."  

TÜRK'İŞ'in olaylı başlayan olağanüstü kongresinde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, kendisinden önce protesto edilen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ için yapılanlara tepki gösterdi. Yapılanları doğru bulmadığını ifade eden Faruk Çelik, "Bakanlığın kapıları sonuna kadar açıktır, istendiği zaman, sorunlarla ilgili meseleleri herkes gelip konuşabilir." dedi.  

Bakan Çelik tartışmalara konu olan Kıdem Tazminatı'nın kaldırılması ile ilgili de böyle bir durumun söz konusu bile olmadığını söyledi. Çelik, tazminatla ilgili yapılan bir çalışmanın müjdesini de konuştuğu kürsüden verdi: "Önceden bir işçi 1 yıl çalışmadan tazminat alamıyordu. Bundan böyle 1 ay çalışanlarda, 1 sene çalışanlar gibi kıdem tazminatı alacaklar."


Yorumlar (2)
mavi ay 10 yıl önce
Sayın bakan alsak ne olacak ki siz bunada bır düdük uydurursunuz.Haftada 7 gün çalısıyorum ayda 2 gün izinim var.Sosyal hayat flan yok çalış çalış başka bir sey yok .Sata sata bir şey kalmadı sıra işçiyemi geldi bir bumu kaldı artık bırazda işçiyi kollayın yeter sanayıcı ıçın çalıştıklarınız yazık sizleri bir şey sanmıştık boşsunuz.
apprentice 10 yıl önce
Sayın Bakan bu yılın şakasınıda yaptı ben bir koşuda tazminatımıda alıvereyim..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@