7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

"Kendi çıkarları için ülkeyi ateşe atıyorlar"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 40 yıldır devlet içinde sinsice örgütlenen yapının kendi çıkarı için Türkiye’yi ateşe atmaktan çekinmeğini ifade ederek, "Hukuk içinde bunlara gereken dersleri vereceğiz" dedi.Başbakan Erdoğan, Kahramanmaraş’ta düzenlenen mi

Gündem 17.03.2014, 19:44

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 40 yıldır devlet içinde sinsice örgütlenen yapının kendi çıkarı için Türkiye’yi ateşe atmaktan çekinmeğini ifade ederek, "Hukuk içinde bunlara gereken dersleri vereceğiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Kahramanmaraş’ta düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, Menderes’i yıkabilmek için sokakların ateşe verildiğini, 12 Eylül öncesinde de sokakların ateşe verildiğini anlatarak, "İşte burada Kahramanmaraş’ta gencecik bedenler toprağa düştüler. 8 bin kadar askerimizi şehit verdik. Ne bahane ile olsun gençlerimizin ölmesini öldürmesini, annelerin babaların üzülmesini ağlamasını asla istemiyoruz. Gençleri sokaklara salarak provoke edenlere izin vermeyiz. CHP için Türkiye’de gençlerin ölmesi bir şey ifade etmedi, bugün de ifade etmiyor olabilir. Suriye’de 120 bin kişinin ölmesi Kılıçdaroğlu, Bahçeli için hiçbir şey ifade etmeyebilir. Ama ben ülkemdeki bütün sağduyulu insanları bu oyunu görmeye davet ediyorum" diye konuştu.

40 yıldır devlet içinde sinsice örgütlenen bu yapının kendi çıkarı için Türkiye’yi ateşe atmaktan çekinmediğini söyleyen Erdoğan, "Türkiye düşmanı ne kadar çevre varsa işbirliği yapıyorlar. CHP MHP’yi tehdit ve şantajla kendi taraflarına çekip oyuncak yaptılar. Kendi kimlikleriyle ortaya çıkmak yerine iftiraya şantaja devam ediyorlar. Türkiye bu alçakça saldırıyı çok iyi gördü. Sandıklara sahip çıkacağız, kuş uçurtmayacağız. Hukuk içinde bunlara gereken dersleri vereceğiz. Millet partisine, AK kadroya güveniyor. Milletimizi mahcup etmeyecek Türkiye’yi birlikte büyütmeye devam edeceğiz" dedi.


Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu CHP’ye sorun. Geldi mi buraya belki de gelmez, MHP de gelmedi değil mi? Gelirlerse sorun siz Kahramanmaraş’a ne yaptınız? MHP DSP ile bir hükümet kurdu ne yaptı, hiçbir şey yapamadan bırakıp kaçtı gitti. Biz ise sürekli yeni projeler üretiyoruz. Kahramanmaraş’ta 208 derslikli dev bir eğitim kampüsünün temelini bu yıl içinde atıyoruz. 2 hastaneden oluşan 500 yatak kapasiteli şehir hastanesi yapıyoruz. Maliyeti 301 trilyon. 12 yılda Kahramanmaraş’a 10 katrilyon yatırım yaptık. Her yıla 1 katrilyon. Enerjide 3 katrilyon, orman ve su işlerinde 937, ulaştırmada 815 trilyon, eğitimde 463 trilyon, sağlıkta 374 trilyon, tarım ve hayvancılıkta 770 trilyon yatırım yaptık. Biz bu millete efendi değil hizmetkar olmaya geldik. Tek millet, tek bayrak dedik. 780 bin kilometre kare bizim için tek vatan. Batıda ne varsa doğuda da o olacak, kuzeyde ne varsa güneyde de olacak. Türkiye genelinde 163 bin tablet bilgisayar dağıttık. 221 trilyon maliyetle KSÜ’de araştırma ve uygulama hastanesi yapıyoruz. KSÜ öğrenci kapasitesi 10 binden 22 bine çıktı. 300 yataklı Elbistan Devlet Hastanemizin temelini 2 gün sonra atıyoruz. Kahramanmaraş Elbistan yolunun müjdesini veriyorum. 90 kilometre bir yolla bağlayacak projenin altyapı çalışmalarına en kısa sürede başlıyoruz. 12 yılda Kahramanmaraş barajlarla, sulamalarla ihya oldu. Çok büyük mesafe aldı. İçme ve sulama suyu sorununu çözmek için Ayvalı Barajı’nı inşa ettik. Adatepe Barajı’nı Kahramanmaraş’a kazandırdık. 315 bin dönüm araziyi sulayacağız.

Sulama şebekelerinin yapılması ile yılda 329 trilyon net gelir artışı sağlamış olacağız. 24 köyün 2045 yılına kadar içme ve sulama suyu kaynaklarını karşılayacağız. 2005 yılında Kahramanmaraş’a doğalgazı verdik. İnsanca yaşamayı öğrendik. Bir medeniyet şehri olan Kahramanmaraş’ımıza bu yakışır. Tarihi eserlerimizi restore edip eski ihtişamlı günlerine kavuşturuyoruz. Başkonuş Yaylasını tabiat parkı statüsüne kavuşturmak için çalışma başlattık. Kahramanmaraş’a bizi bugüne kadar hiç yalnız bırakmadı. Hep destek oldu. Hızlı trenle ilgili Ankara, Konya, Karaman, Adana, Mersin, Osmaniye, Kaharmanmaraş hattını yapıyoruz. Şu anda bunun proje çalışmaları yapılıyor. İnşallah Kahramanmaraş’ta bu konfordan istifade etmiş olacak."

30 Mart’ta Kahramanmaraş’tan kahramanlığına yakışır muhteşem bir sonuç beklediğini söyleyen Erdoğan, "Sandıkları patlatmanızı bekliyorum. Pensilvanya’ya cevap vermenizi bekliyorum. Bunların okullarından, dershanelerinden çocuklarınızı alın. Cumartesi pazar ücretsiz kurslarını biz vereceğiz. Devletimiz bize yeter. Bunların yayın organlarınızı evinize almayın. Bunlara güç vermeyelim. Ona göre yere sağlam basalım. Bu bir istiklal mücadelesidir bunu unutmayın. Kahramanmaraş’ı biz büyükşehir yaptık, kim karşı çıktı CHP, MHP, BDP. Anayasa Mahkemesi’ne götürdüler. Şimdi çıkıp da nasıl oy isteyecekler. Bunlarda eser diye hizmet diye bir şey yok" dedi.


Yorumlar (1)
tuncay türk 8 yıl önce
kendi çıkarları için ülkeyi ateşe atanlardan biride sen olmayasın sakın ?senin içindiyorlarmışya eskiden bundan köye muhtar bile olmaz dua et sen türkiyede yaşıyorsun yoksa hakikaten başka bir ülkede seni aza bile yapmazlardı. sürekli yalan sürekli iftira sürekli öfke kendi ruh sağlığın bozuk milletinkinide bozuyorsun..işine geldimi lira dan 6 sıfırı biz attık atamaz dediler (attında ne oldu lira dolar karşısında kağıt parçasına döndü) işine gelmedimi de 6 sıfır ekleyip kattrilyon yapıyorsun sürekli kendinle çelişkiye düşüyorsun madem kattrilyon neden sıfırları attın ? hizmet konusu tartışılabilir ama götürme konusunda rüşvet yolsuzluk rant konusunda tarihte hiç bir hükümet sizin yaptığınızı yapamazdı yukarı da Allah var yani doğruya doğru

Gelişmelerden Haberdar Olun

@