7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Kayıp uçakla ilgili şaşırtan iddia...

Kayıp uçakla ilgili komplo teorilerinin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde ortaya atılan, uçağın Maldivler yakınlarındaki Diego Garcia ABD askeri üssüne indiği teorisi, yolculardan birinin kız arkadaşının ifadeleriyle tekrar gündeme ge

Gündem 07.04.2014, 13:27
Kayıp uçakla ilgili şaşırtan iddia...

Kayıp uçakla ilgili komplo teorilerinin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde ortaya atılan, uçağın Maldivler yakınlarındaki Diego Garcia ABD askeri üssüne indiği teorisi, yolculardan birinin kız arkadaşının ifadeleriyle tekrar gündeme geldi. Philip Wood adlı yolcunun kız arkadaşı Sarah Bajc, Diego Garcia askeri üssünün "nakliye için konteynır" sipariş ettiğini gösteren belgelerden yola çıkarak, konteynırın cesetleri taşımak için istendiğini iddia etti. Yayımlanan iddiaya göre, esrarengiz uçağın akıbeti ABD hükümeti tarafından biliniyor fakat dünya kamuoyundan gizleniyor.

"İNSAN KAYNAKLI BİR SES"

'Cumartesi günü Çin'in resmi haber ajansı Şinhua tarafından yayımlanan habere göre, Haixun 01 adlı geminin tespit ettiği sinyaller 37.5 kilohertz frekansında. Avustralya Üniversitesi'nde görev yapan okyanusbilimci Charitha Pattiaratchi, "37.5 kilohertz frekansı sadece insan kaynaklı bir ses olabilir. Doğada bu frekansta ses çıkaran sismik olay ya da hayvan yok" bilgisini verdi. Öte yandan uzmanlar, uçakta iki kara kutunun bulunduğunu, sinyal dedektörlerinin iki farklı kaynak tespit etmesi gerektiğini, fakat şimdiye kadar bulunan sinyallerin tek kaynaklı olduğuna işaret ediyor.

AVUSTRALYA GEMİSİ DE SİNYAL YAKALADI

Kayıp Malezya yolcu uçağını arama çalışmaları, karakutuyu bulmaya odaklamış durumda. İki Çin gemisinin ardından bir Avustralya gemisi de, kayıp uçağın kara kutusuna ait olabileceği düşünülen sinyal tespit etti. Avustralya donanmasına ait gemi sinyali 2 saat içerisinde 2 kez yakaladıklarını duyurdu.

Avustralyalı yetkililer, bunu umut verici bir ipucu olarak tanımlarken arama çalışmalarında da şimdiye kadar elde edilen en iyi bilgi olduğunu belirtti. Ancak Malezya yolcu uçağının bulunması için daha fazla bilgiye ihtiyaç olduğu vurgulandı.
 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@