7m


7m

hyundai

Katil kendi kendini ihbar etti

Perşembe günü kaybolan ve kendisinden haber alınamayan Hakan İsen'in cansız bedeni bulundu. Katil zanlısı cinayeti işlediğini itiraf etti.Perşembe günü öğleden sonra kaybolan ve kendisinden haber alınamayan 32 yaşında ki Hakan İsen'in cansız bedeni ertesi

Gündem 29.08.2015, 06:08
Katil kendi kendini ihbar etti

Perşembe günü kaybolan ve kendisinden haber alınamayan Hakan İsen'in cansız bedeni bulundu. Katil zanlısı cinayeti işlediğini itiraf etti.

Perşembe günü öğleden sonra kaybolan ve kendisinden haber alınamayan 32 yaşında ki Hakan İsen'in cansız bedeni ertesi gün sabah saat 07.30 sıralarında belediye iş hanı ikinci katında boş bir dükkan içinde bulundu. Cinayeti işlediğini itiraf eden Ahmet Çakar'ın (38), 7 temmuz tarihinde Ayasofya Camii tuvaletinde cesedi bulunan Necmettin Pehlivan'ın da (63) katili olduğu ortaya çıktı. İznik cumhuriyet savcısı, katil zanlısı Ahmet Çakar hakkında aynı gün jet hızı ile mütalaasını hazırlayıp mahkemeye sundu. Savcı, ayrı ayrı işlediği iki cinayetten dolayı sanık hakkında "kasten adam öldürme suçlarından" iki kez ağırlaştırılmış müebbet istedi. Tutuklanarak Yenişehir Cezaevi'ne gönderilen katil Ahmet Çakar, İnegöl Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak. Çakar, adliye çıkışında gazetecilerin "neden öldürdün" sorusuna "İsterseniz sizi de öldüreyim olur mu" diye karşılık verdi.

CİNAYET GÜNÜ BİRLİKTE GÖRÜLDÜLER

27 Ağustos Perşembe günü saat 14.40 sıralarında Çakar ile belediye iş hanı 3. katında görülen Hakan İsen, daha sonra oradan ayrılarak 15.40 sıralarında babasının giyim mağazasına gitti. Burada bir müddet oturan İsen, daha sonra eve gitmek üzere iş yerinden ayrıldı. En son saat 17.00'da Kılıçaslan caddesinde görülen talihsiz genç, eve gelmeyince ailesi tarafından baba Mustafa İsen'e haber verildi. Cep telefonu cevap vermeyince polise başvuran baba İsen, oğlunun kayıp olduğunu söyledi. O gece polis, genç adamı her yerde aradı ancak bulamadı.

KATİL ZANLISI AYNI GECE ALINDI

İznik Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri, gündüz birlikte görülen Ahmet Çakar'ı bulup emniyete getirdi. Saatlerdir kayıp olan Hakan İsen ile görüldüğü ve kendisinin nerede olabileceği soruldu. Çakar, "Öğlen birlikte pasajdaydık daha sonra ayrıldık bir daha da görmedim. Ne oldu, bir şey mi oldu yoksa kendisine" dediği öğrenildi. Çakar'ın, Hakan'ı gördüğü yerde haber vermesini isteyen polis daha sonra onu serbest bıraktı.

İHBARI KENDİSİ YAPTI

İsen'in katil zanlısı Ahmet Çakar, işlediği cinayetin yerini 15 saat sonra polise kendisi ihbar etti. Sahilde yalnız dolaşırken polis tarafından bulunan Çakar'a "kayıp genci gördün mü " sorusu üzerine "belediye iş hanı kat iki de boş bir iş yerinde biri yatıyor. Aradığınız kişi belki o olabilir" diyerek ihbarda bulundu. Polis, Çakar'ın tarif ettiği yerde İsen'in masa örtüleri ile gizlenmiş cansız bedeni ile karşılaştı.

SORUŞTURMA GENİŞLEDİ

Emniyette ki ifadesi ile savcılığa verdiği ifadelerinde cinayeti kendisinin işlediğini itiraf eden caninin daha önce de kadınlara sözlü tacizden gözaltına alındığı ortaya çıktı. Soruşturmayı genişleten cumhuriyet savcılığı ve polis, Çakar'ı çapraz sorguya aldı. Cinayeti kendisinin işlediğini itiraf eden Çakar'a cinayetin işlendiği pasajda tatbikat yaptırıldı. Bursa Çevik Kuvvet polisinin tedbir aldığı olay yerine getirilen katil zanlısı, cumhuriyet savcısının sorularını cevapladı. Çakar, akşam saat 17.00'da Hakan İsen ile pasaja geldiklerini ifade eden Çakar, "O nu ikinci katta bulunan boş bir iş yerine çağırdım. Başta gelmek istemedi. Ben bir daha çağırınca geldi" dedi. Karanlık korkusu olduğu öğrenilen genç adam bağırmaya başladı. Çakar,"bağırmaya başlayınca arkasından dolanarak, kollarımı her iki koltuk altından sokup ensesinden yere doğru bastırdım. Yüzü yere basınca bir müddet sonra havasızlıktan boğularak öldü. Daha sonra üzerini örtüler ile kapatıp orayı terkettim" dedi.

YAŞLI ADAMI DA O ÖLDÜRMÜŞ

7 temmuz tarihinde Ayasofya Camii tuvaletinde cesedi bulunan Necmettin Pehlivan'ın da (63) katilinin Çakar olduğunu saptadı.

Olay yeri tatbikatında savcıya konuşan Çakar, 6 temmuz gecesi Ayasofya Camii bahçesinde alkol alan Pehlivan'ın kendisine küfür ettiğini iddia etti. "O na üç kez yumruk attım. Daha sonra kahvehaneye çay içmeye gittim. Gecenin ilerleyen saatinde yeniden Pehlivan'ın yanına geldim. Hala oradaydı. Açık alanda gören olur diye onu bayanlar tuvaleti kısmına soktum. Çok sarhoştu. Gece erkekler bölümü dolu olur, bayanlara kimse gelmez diye düşündüm. Burada da darp ettikten sonra onu boğarak öldürdüm" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@