7m


7m

hyundai

Kan emici PKK'nın saldırısında 3 sivil öldü 3Asker yaralı

Şırnak’ın Cizre ilçesi Nur Mahallesi’nde bulunan Garnizon Komutanlığı’na PKK’lılar tarafından mahalle aralarından roketatarlı ve silahlı saldırı düzenledi. 4 roketatarın isabet ettiği Garnizon Komutanlığı’nda bulunan askerlerin saldırıya anında karşılık v

Gündem 27.08.2015, 18:34
Kan emici PKK'nın saldırısında 3 sivil öldü 3Asker yaralı

Şırnak’ın Cizre ilçesi Nur Mahallesi’nde bulunan Garnizon Komutanlığı’na PKK’lılar tarafından mahalle aralarından roketatarlı ve silahlı saldırı düzenledi.

4 roketatarın isabet ettiği Garnizon Komutanlığı’nda bulunan askerlerin saldırıya anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmada 3 asker yaralanırken, biri 7 yaşındaki Baran Çağlı olmak üzere 3 sivil hayatını kaybetti

HASTANEDE YAŞAMLARINI YİTİRDİLER

Cizre Devlet Hastanesi’nde görevli sağlık personeli Eyüp Ergin, evine giderken çatışma ortasında kaldı kurşunların isabet etmesiyle ağır yaralandı. Ergin, görev yaptığı hastaneye kaldırıldı ve doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi. DEDAŞ çalışanı olan 28 yaşındaki Mesut Sanrı da arıza onarırken çatışmanın arasında kalarak ağır yaralı olarak kaldırıldığı Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

7 YAŞINDAKİ BARAN ÇÖKEN DUVARIN ALTINDA KALDI

Cizre’de ölenlerden 7 yaşındaki Baran Çağlı’nın da çatışmalar sırasında çöken bir duvarın altında kalarak ağır yaralandığı belirtildi. Baran Çağlı’nın da kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Cizre Devlet Hastanesi önünde polis sıkı güvenlik önlemleri alınırken, sağlık personeli arkadaşları Eyüp Ergin’in hayatını kaybetmesinin büyük üzüntüsünü yaşadı, ağlayanlar oldu.

YOLLARI KAPATTILAR

Çatışmaların yer yer sürdüğü Cizre’de PKK’lılar Nusaybin Caddesi, Çevreyolu ve Orhan Doğan Caddesi üzerine güvelik güçlerine karşı barikatlar kurarak çatışmaya girdi. Yoldan geçen araçları durdurup, sürücülerinden kontak anahtarlarını alan teröristler, aralarında TIR ve otobüslerin de bulunduğu araçları yolu kapatacak şekilde park etti. Cizre’de gerginlik tırmanırken, bir çok yol kapatıldı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@