7m

7m

hyundai

Kalbi yere düşürdüler!

Meksika’da bir nakil ameliyatında kullanılacak kalbi düşüren sağlık görevlilerinin yaptığı skandal, dünya basınında büyük olay oldu.Bir polis helikopteriyle buzluk içinde, hastane bahçesine kadar canlı getirilen kalp, helikopterden ameliyathaneye taşınırk

Gündem 14.01.2012, 11:08
Kalbi yere düşürdüler!

Meksika’da bir nakil ameliyatında kullanılacak kalbi düşüren sağlık görevlilerinin yaptığı skandal, dünya basınında büyük olay oldu.

Bir polis helikopteriyle buzluk içinde, hastane bahçesine kadar canlı getirilen kalp, helikopterden ameliyathaneye taşınırken, kaldırımın kenarına takıldı ve yere düştü.

Sağlık görevlilerinden biri kalbi çıplak elleriyle yerden alıp yeniden buza içine koyarken, buzluğun içinden düşen serum torbaları yerde kaldı.

Ülke medyasının büyük ilgi gösterdiği ve dakika dakika takip ettiği taşıma operasyonunun böyle bir skandalla sonuçlanması, Meksika kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu.

Ancak ameliyattan sorumlu cerrah, yaşanan kazanın çok büyük bir sorun olmadığını söyledi.

Meksika gazetesi Reforma ise ameliyatın başarılı geçtiğini ve hastanın metabolizmasının yeni takılan kalbe olumlu tepki verdiğini bildirdi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@